RECENZE TECHNIKY

QCY T1C - Náušnice pro každého

QCY T1C

Celkové hodnocení:

 • Konstrukce

  5/5

 • Ovládání

  4/5

 • Komfort

  5/5

 • Zvuk

  5/5

 • Zvuk laděný pro radost, spolehlivé propojení BT 5, minimální rozměry, nenápadné nošení, praktické dobíjecí pouzdro

 • Mizerné rozlišení L a R sluchátka, nešikovné vytahování sluchátek z pouzdra, horší mikrofon při telefonování

Cena 990 Kč
Koupit na Audigo.cz
Možnosti poslechu
v prodejnách Audigo
BRNO
PRAHA

Další “náušnice” na trhu a s nimi opět stejná otázka na stole. Budou už opravdu fungovat tak spolehlivě a jednoduše, že jim dám přednost před drátovými modely?

Design a konstrukce

Model T1C vychází z osvědčeného designu QCY, který se nám osvědčil už v případě větších náušnic Q29 a především sportovních špuntů QY19. Oproti Q29 je ale novinka T1C výrazně menší a tudíž i nenápadnější v uchu. Při nošení nádherně mizí v uchu a po spárování dokonce vypíná i všechny diody, abyste při poslechu v tramvaji zbytečně nepřitahovali pozornost modrým blikáním jako v seriálu Návštěvníci.

Sluchátka jsou ve skutečnosti tak malá, že by při dalším zmenšování možná ani nešla vytáhnout z uší. Z pohledu tvaru a velikosti jsme tedy s modelem T1C dosáhli ideálního stavu. Jediným filosofickým otazníkem této kategorie sluchátek zůstává jejich snadné vypadnutí z ruky během nasazování / uklízení do pouzdra. Cena sluchátek je ale naštěstí nastavena tak, aby při ztrátě či rozšlápnutí nezlikvidovala žádný rodinný rozpočet.

Pokud jde o dobíjecí pouzdro, je poměrně strohé, ale příjemně funkční a skladné. Pro vytažení sluchátek nemusíte otevírat žádná dvířka, což je dobře, protože se tutově zdržíte ještě samotným vytahováním sluchátek z pouzdra. Ani s menšími prsty totiž není úplně snadné špunty pevně uchopit. Chce to cvik. Naopak absolutně jednoduché je vracení sluchátek do pouzdra, kdy si je do správné pozice přitáhnou magnety.

Komfort a praktičnost

Bezdrátové špunty typu “náušnic” si člověk kupuje hlavně kvůli svobodě pohybu a komfortu během poslechu na cestách. Takže jestli mají T1C někde excelovat, mělo by to být právě tady. Pokud jde o komfort, nekonfliktní oválný tvar a dostatečně dlouhé krčky s nástavci slibují pohodlný poslech prakticky každému. Krásně sedí dokonce i v malém uchu, kde jsou navíc skvěle fixována. Ani při běhu jsem tak neměl obavu, že by měly špunty z ucha vypadnout. Pro běžný poslech na cestách i lehký sport je jejich ergonomie vynikající.

Sluchátka využívají přenosu Bluetooth 5, který by měl mít stabilnější přenos signálu a také by měl být jednodušší při párování. V přímém srovnání se staršími konkurenty je přenos signálu doma i venku skutečně velkým krokem vpřed. Dokonce tak velkým, že jsem ani se starším telefonem LG G2 při běžném používání nezaznamenal jediný výpadek. Ohromný výsledek! Párování bylo už při prvním použití v podstatě automatické a hlavně intuitivní. Stačilo sluchátka vytáhnout z pouzdra a najít je v seznamu dostupných zařízení na telefonu. A pokud se při dalších použitích někdy nepřipojily špunty samy, stačilo jedno zmáčknutí tlačítka a bylo hotovo. K dispozici je navíc solidní český návod, takže pohodička. Škoda jen, že zatím musíme oželet rychlý kodek aptX Low Latency. I přes veškerou snahu o minimalizaci zpoždění zvuku za obrazem je určité zpoždění při sledování Tv prostě znát. Pro občasné sledování je to OK, ale jako sluchátka čistě pro Tv bych T1C nedoporučil.

Z pohledu praktičnosti vidím na modelu pouze dva výrazné stíny. Tím prvním je mizerné rozlišení levého a pravého sluchátka mikroskopickým černým (!) písmenem R/L. V reálu nepoužitelné. Doporučuji přikoupit ještě bílý lihový fix a udělat na jednom špuntu zevnitř tečku. Druhou slabinou modelu je mikrofon pro telefonování, jehož kvalita během hovorů určitě nepotěší. Vzhledem k umístění mikrofonu prakticky až v uchu je to ale logický výsledek.

Testovali jsme samozřejmě také výdrž, ale ve spojení s pouzdrem nebylo úplně snadné ji uhlídat. Slibovanou výdrž 3 h na každé dobití z pouzdra (reálné jsou 3 - 4 cykly) ale můžeme s klidem potvrdit. Málo kdy ale budete poslouchat do úplného vybití sluchátek, protože je třeba po hodince odlože zase na chvíli do pouzdra, kde se plně nabijí.

Zvukové představení

Od špuntů za pár stovek asi člověk nečeká žádné zázraky, zvláště pokud jsou to špunty bezdrátové. T1C vás ale s jistotou pozitivně překvapí. Mají totiž důležitý dar hrát přesně tak, jak si cesty do práce nebo do školy žádají. Hrají prostě pro radost, ale přitom i dostatečně věrně a řekněme zodpovědně. V první řadě vás bude bavit jejich parádní bas, který má sílu, ale přitom až na výjimky netahá zbytečná kila navíc. Středy ustupují trendově lehce do pozadí, ale není to nic drastického. Dávají zvuku prostě jen potřebný zábavnější ráz, který korunují povedené detaily bez přehnané řezavosti.

Sluchátka sice nepracují s žádný pokročilým kodekem (aptX, LDAC), ale podporují alespoň AAC u telefonů iPhone, což kvalitě přenosu výrazně pomáhá. Ani bez pokročilých technologií ale sluchátka zvukově nijak nestrádají a při absenci hudby zůstává pozadí nádherně tiché. Abyste slyšeli nějaký lehounký šum, museli byste se na něj opravdu hodně zaměřit.

Vcelku nenápadně se nám tak na trhu profiluje výjimečný model bez zásadních nedostatků, ale zato s parádním zvukem, který má opravdu šťávu. Rockové bicí vás správně nakopnou a taneční beaty dodají potřebnou energii. Jednotlivé nástroje přitom rozhodně nezní jako plastové makety. Jediným drobným nedostatkem jsou tak útlejší vokály, kterým někdy chybí “plnější tělo”.

Jak zní v podání T1C vybrané žánrové veličiny:

Lorde - Pure Heroine (FLAC 96/24)
Basovější podoba Lorde s trochu těžkopádným spodkem, ale jinak velkou autoritou a slušným podáním prostoru. Se silně basovými nahrávkami se ale budou T1C dostávat až na hranu slušnosti...

Star Wars - The Force Awakens (FLAC 192/24)
Orchestr se nám přestěhoval do menšího pokoje, ale jinak sluchátkům všechny nástroje věřím. Mají svůj prostor, jiskru i švih. Nejsem si ale jistý, kdo by cestou na BT špuntech řešil zvuk orchestru.

R.E.M. - Out Of Time (FLAC 192/24)
Pohodička, parádička, rockový šarm. Velmi příjemný poslech s ohromnou pozitivní energií a chutí trochu si s vámi zatančit. Teritorium pro QCY...

Macy Gray - Stripped (FLAC 192/24 binaural)
Nějakým zázrakem je to solidní poslech. Jasně, hlas Macy není právě prominentní, ale podařilo se zachovat hodně z prostorovosti a především basa zůstává pod kontrolou. Skoro bych neřekl, že poslouchám tatáž sluchátka, která u Lorde tolik duněla...

Black Sabbath - 13 (DSD, vinyl rip)
Rock i metal sluchátkům T1C sluší. Umějí totiž i z marných produkcí vytáhnout dost života. Rády při tom poblázní také živými kytarami či hutným kopákem. Našli bychom samozřejmě i sofistikovanější nástroje, ale jen těžko v této kategorii a ceně.

Verdikt

Reálné používání celkem rychle ukázalo, že máme v ruce jeden z přelomových modelů světa sluchátek. Je zima, řešíme šály, čepice… kdo by se chtěl motat ještě do drátů. Nicméně do teď jsem to pokaždé nakonec udělal. T1C jsou úplně prvním Bluetooth modelem na trhu, kterému jsem dal u dveří přednost před drátovými high-end špunty. Prostě proto, že mi získaná volnost za tak malý ústupek z kvality zvuku stojí. A to je velká změna...

Autor: PetrM

Komentáře

Aktuální příspěvky

 • 06. 12. 2018

  - Petr Eret

  Dobrý den, jak jsou na tom s útlumem okolí? Odříznou vás od světa, nebo hlasitěji zvuky a blízké hlasy při nižší hlasitosti hudby připustí? Díky za odpověď a za výborně napsané články ;-)

  • 17 . 01. 2019

   - PetrM

   Dobrý den, sluchátka izolují od okolního hluku / dění celkem dost. Jsou možná i extrémnější modely, ale T1C patří mezi více izolující.

  • 12. 01. 2019

   - Jan Tihelka

   Dobrý den, pojedou tato sluchátka i na Samsung Galaxy Note 3? Děkuji za odpověď.

   • 17 . 01. 2019

    - PetrM

    Nemáme šanci to přímo vyzkoušet, ale nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Zatím jsme neměli problém s žádným Bluetooth zdrojem (telefony, tablety, DAP).

   • 08 . 02. 2019

    - asap

    ano ted je cerstve mam a jsou nejvic top spokojenost ze vsim parovani s note3 snad asi automat boziii proste :-)

   • 05. 02. 2019

    - Fake recenze

    Proč v recenzi jsou jen stažené fotky z internetu? Měli jste sluchátka vůbec v ruce?

    • 06 . 02. 2019

     - PetrM

     Kdepak, sluchátka za pár stovek jsme ani neměli v ruce, zatímco Meze Empyrean v hodnotě 70 k jsme na test domů dostali. ;-) Ve skutečnosti prostě jen nebyla možnost fotit a nechtěli jsme kvůli tomu vydání článku odkládat. Všechny ostatní recenze jsou plné našich vlastních fotek...

QCY T1C

Celkové hodnocení:

 • Konstrukce

  5/5

 • Ovládání

  4/5

 • Komfort

  5/5

 • Zvuk

  5/5

 • Zvuk laděný pro radost, spolehlivé propojení BT 5, minimální rozměry, nenápadné nošení, praktické dobíjecí pouzdro

 • Mizerné rozlišení L a R sluchátka, nešikovné vytahování sluchátek z pouzdra, horší mikrofon při telefonování

Cena 990 Kč
Koupit na Audigo.cz
Možnosti poslechu
v prodejnách Audigo
BRNO
PRAHA

Související články