Návody

1. 10. 2018

ROON – Jak odesílat info na TV včetně textů písní

Software | STREAM

Pokud ještě neznáte ROON, měli byste vědět, že to je robustní síťový přehrávač pro hudební a audiofilní nadšence. V nejbližší době chystáme jeho kompletní recenzi z jeho používání, ale ještě před tím bychom jeho stávající uživatele upozornili na zajímavou novinku, kterou přinesla tento týden vydaná verze 1.5.354.

Ukažte všem Co hraje i O čem se zpívá

Ne že by snad ROON neuměl už tak dost věcí, kterými nás v redakci absolutně pobláznil, ale v nové verzi přidal ještě velmi užitečnou funkci Odesílání informací o právě přehrávané skladbě na televizor a to včetně živého zobrazení textů písní včetně přesného řádkování a to přes Google Chromecast. Postup je přitom velice jednoduchý. A k čemu že je to dobré? Předpokládá se, že má váš domácí audio-streamer fantastický zvuk, ale jeho displej není právě místem, kde by si přátelé na návštěvě nebo zákazníci na prezentaci produktů četli údaje o přehrávané hudbě. Obří displej na zdi bude určitě lepším místem. A pokud plánujete domácí párty, bude přehrávaný obsah s texty na TV rozhodně velkým plus...

Jak vše nastavit

Předpokládá se, že máte ROON nainstalovaný, nastavený a že se nachází na stejné síti jako video-streamer Google Chromecast, přes který se obraz odesílá.

  1. Odesílat na TV můžete informace o jakékoli aktivní zóně aktivací funkce Display (viz obrázek níže):

  2. V následujícím okně zvolte Display now:

  3. Je možné také nastavit, aby se Displej zapínal automaticky pokaždé, nebo až manuálně (V předchozím okně volnou Start on Playback).
  4. Pokud se váš Chromecast v okně nenabízí, povolte jej nejprve v Settings / Displays.
  5. V případě, že je u dané skladby zobrazen také mikrofon s hodinami, umí ROON synchronizovat fráze textů přímo se zpěvem.

  6. Aktivace / deaktivace zobrazení titulků se provádí také v Settings / Displays přes tlačítko nastavení Chromecastu:

Nemáte Chromecast? Ale prohlížeč Chrome určitě ano!

Kromě toho umí ROON odesílat informace o přehrávané hudbě také do libovolného webového prohlížeče na stejné síti a to zkopírováním linku, který najdete v aplikaci ROON a jeho načtení v prohlížeči.

  1. Zkopírujte si link, který ROON zobrazí v Settings / Displays.
  2. Načtěte tento link v požadovaném prohlížeči.
  3. Dále už je postup stejný jako v případě odesílání na TV přes Chromecast (začněte bodem 1) a zvolte daný prohlížeč namísto položky Chromecast

To by mělo být vše. Dobře se bavte a příště si ROON probereme hezky od podlahy, aby si o něm udělali představu i nováčci v oboru.

Autor: PetrM

Autor: PetrM