Zvuk měsíce

21. 2. 2018

Zvuk měsíce 02/18: Kaitlyn Aurelia Smith

Electro

Kaitlyn Aurelia Smith - The Kid (2017 / Western Vinyl / CD, 2LP)

Není pod ní podepsáno žádné věhlasné studio, ani není dílem hudební legendy. Přesto jsme jí neodolali a na naší nástěnce výběrového zvuku pro ni rezervovali místo na prahu první pětky. “The Kid” je totiž ryzí sluchátkovou nahrávkou. Její tajemno nerozpletete za pomoci výkonu ani dunění velkých beden. Podobně delikátní záležitost vyžaduje speciální zacházení a péči dobrých sluchátek, které nehodí desku na gril jako kus masa, ale udělají z jejího poslechu osobní rituál.

Věnujte Kaitlyn ticho i čas a ona se vám kromě skvělého ambientu odmění také výjimečným kouzlením se zvuky, které se budou mezi oběma kanály prolínat, jako kouř z cigaret nad popelníkem. Tohle vám prostě akustika místnosti zatají, víme to. Naopak sluchátka nechají zvuky volně poletovat prostorem z jednoho rohu místnosti do druhého a dovolí ozvěnám Kaitlynina hlasu, aby se od okrajů scény odrážely zpět k vám.

Jestli se vaše sluchátka nebojí basů, bude mít poslech navíc ještě jedno kouzlo. Album sice stojí na vrstvení ambientních zvuků a efektů, kterým často podléhají i vokály, ale na úplně opačném konci spektra je tu stále dostatečně hutná basová linka, která umí s dobrým vybavením slušně zatemnit mysl. Těžké dunivé kroky jsou jasným protipólem pro všudypřítomné cinkání, odlesky a záblesky, kterými je propletena hlavní vrstva alba “The Kid”. Zapadněte se sluchátky do křesla, nalaďte Kaitlyn a zažijete jeden velký zvukový rauš.

Album “The Kid” v podání studiových sluchátek Audio-Technica ATH-M40x

Pro poslech tajemného ambientu s nepravidelně tlukoucím srdcem bereme do ruky studiová sluchátka Audio-Technica, konkrétně M40x. Říkali jsme si totiž, že pro skutečně silný zážitek budeme potřebovat dobrou izolaci od okolí a záběr už od nejhlubších basů. M40x zvládají oba úkoly s prstem v nose a nechávají tím atmosféru desky působit v neředěné podobě. Bas v jejich podání s jistotou zatřese vědomím, aniž by ztratil přehled o všech detailech, prohánějících se prostorem. Více se o tomto modelu dozvíte na Audigo.cz

Honza - Audigo | manager prodejny v Praze

Autor: PetrM