Zvuk měsíce

8. 10. 2019

Zvuk měsíce 10/19: Aaron Weinstein

Instrumental | JAZZ

Aaron Weinstein - 3X3 (2019 / FLAC 96 kHz, 24 bit / Chesky Records / jazz)

Tento měsíc jsme jako desku s výjimečným zvukem vybrali novinku uznávaného audiofilského vydavatelství Chesky Records, které se rozhodlo své fanoušky trochu poučit o způsobu snímání zvuku. V brooklynském odsvěceném kostele se sešla vybraná jazzová sestava, aby během jediného dne nahrála stejné skladby hned třemi způsoby snímání. V akusticky výjimečném prostoru se postupně nahrávalo páskovým stereo mikrofonem se vzdálenými snímači, jednoduchým páskovým stereo mikrofonem a dvěma samostatnými páskovými mikrofony s rozestupem.

To vše bez studiových příkras a produkčních fines, zcela syrově a autenticky. Můžete se tak soustředit čistě na výkony muzikantů a především kouzla s prostorem, která jednotlivé typy snímání přinášejí. Největší posun samozřejmě nastává v třetím kole, kdy byly pro snímání scény využity dva samostatné mikrofony simulujícími lidský sluch (viz foto). Hra prostoru je najednou výrazně komplexnější a dynamičtější. V přímém srovnání tak sice zvuk možná přichází z menší vzdálenosti (vzhledem k umístění mikrofonu je to nicméně logické), ale jeho lokalizace je doslova extrémně živá.

Na desce postupně zazní: Aaron Weinstein (housle), Matt Munisteri (kytara), Tom Hubbard (basa)

Ve spolupráci s prodejnami AUDIGO navíc připravujeme desku také do předváděcích přehrávačů, takže si budete moci kouzla se zvukem užít v rozlišení 96 kHz / 24 bit také na HiRes přehrávačích Astell&Kern, iBasso, HiBy, Shanling nebo FiiO.

Ukázky a stažení desky: https://www.hdtracks.com/3x3-deluxe-audiophile-edition-863091?format=FLAC

Autor: PetrM