Zvuk měsíce

3. 1. 2020

Zvuk měsíce 12/19: Yosi Horikawa

Ambient | Electro | Experimental

Yosi Horikawa - Spaces (2019 / FLAC 44.1 kHz, 16 bit / Borrowed Scenery / ambient, electronic)

Možnost poslechu a stažení: ZDE

Poslední zvuk roku 2019 k nám jako ozvěna doléhá teprve nyní, na začátku roku 2020. Pro všechny nadšence do sluchátek bude však znamenat velké dobrodružství a výjimečnou zkušenost. Album “Spaces” totiž vytvořil japonský producent Yosi Horikawa jako ambientní sbírku zvuků, nahraných všude kolem nás.

Yosi říká, že ho vždycky bavilo vyrábět si věci sám. A protože nikdy neměl skutečné hudební nástroje, vyrábí si jejich hlasy tím, že nahrává zvuky reálného světa a následně je skládá v působivé mozaiky beatů, melodií a ruchů. Jejich pomocí se snaží vytvořit svět, který nás při poslechu dokonale obklopí. Aby toho dosáhl, nahrává zvuky pomocí čtveřice mikrofonů namířených do všech stran a na svých DJ-sessions hudbu reprodukuje pomocí čtveřice reproduktorů.

“Moje hudba má člověka obklopovat, žádný zvuk nestojí jen tak uprostřed. Tam stojí naopak posluchač a veškerý zvuk se odehrává kolem něj.”

Při nahrávání zvuků v exteriérech spoléhá Yosi na klasiku Sennheiser HD 25, zatímco ve studiu během míchání střídá na hlavě modely Audio-Technica ATH-M50x s otevřenou elektrostatickou ikonou STAX. A teď už se můžete nechat pohltit rytmickou deskou “Spaces” a vychutnat si autentické beaty, zvuky džungle, všemožné bzučení, cinkání a nekonečné odrazy zvuků od neexistujících hranic kolem vás...

Autor: PetrM

Autor: PetrM