Reporter

22. 8. 2017

O magazínu AudioReporter

Dobrá hudba a dobrý zvuk patří k sobě, odjakživa. A rozdělovat je nebudeme ani my v magazínu AudioReporter. Protože kdo by utrácel za sbírku elegantního nádobí, kdyby si nemohl na talíř hodit pořádnou flákotu a do sklenky nalít dobré víno…

Web AudioReporter jsme založili proto, abychom vás inspirovali k poslechu krásných věcí na krásných strojích. Kromě toho se s vámi podělíme o nadšení i zklamání, které při poslechu všeho možného zažijeme. Na světě hudby a zvuku obecně je totiž nejlepší, že zatím ani zdaleka nevyčerpal své možnosti a každý den nás dokáže znovu překvapit.

Jak hodnotíme?

Především neradi. Číselné hodnocení bereme jako nutné nedobro, ale je nám jasné, že pro rychlou orientaci v záplavě alb, sluchátek, reproduktorů a přehrávačů je stále k nezaplacení. Proto nás neberte za slovo, číslo ani hvězdičku. Často stačí odstup jednoho měsíce nebo pěti let a naše vlastní hodnocení nechápeme ani my sami. Jsme více nadšenci než profesionální audiofilové.

Na čem poslouchat - sekce technická

Jedna velká, vesměs netříděná hromada recenzí, videí a testů. Povětšinou budeme u mikrofonu i pera my sami, ale když vše půjde podle plánu, dostanou prostor i ostatní. Hlavně profesionálové a muzikanti, kteří mají k dobrému zvuku co říci. Ostatně několik takových už se obětovalo a jejich články na webu najdete již nyní.

Zvuk měsíce - disciplína téměř bez pravidel

Pro desku měsíce platí vlastně jediné a to ještě nijak přesně definovatelné pravidlo. Musí nás po stránce zvuku nadchnout. To znamená, že nemusí být aktuální, audiofilsky vyšperkovaná a vlastně ani oblíbená. Její zvuk má ale charakter, který stojí za to sdílet, vypíchnout a odměnit čokoládovou medailí.

Bílý šum - sekce náhodná, ale vyvážená

Články dokonale nenápadné nadpisem i grafikou, ale o to důležitější a cennější pro ty, kteří už kvalitnímu zvuku propadli navěky. Někdy o drobnostech, jindy o velkých objevech, ale vždycky tak, abyste se dozvěděli něco nového. Proto píšeme naše návody i technické články a povídáme si s lidmi, kteří toho o zvuku vědí podstatně víc než my.

Autor: PetrM