Ve zkratce

3. 9. 2021

Audio-technica AT2040, nový mikrofonový hit značky?

Audio-Technica | Mikrofony

Pokud se v dnešní době poohlížíte po novém mikrofonu, Audio-Technica pravděpodobně není první značnou, která vás napadne. Právě proto mám radost, že po dlouhé době, kdy po mnoho let zůstával jediným známým mikrofonem tohoto výrobce model AT2020, se Audio-Technica konečně rozhodla uvést na trh pořádnou novinku, od níž se dá čekat solidní úspěch. Ačkoliv se nejedná o nástupce a se zmiňovaným modelem má pramálo společného, jméno AT2040 slibuje klasický hřejivý zvuk s minimem zkreslení a šumu za cenu pod 3.000 Kč.

Jedná se o dynamický mikrofon nesoucí v sobě všechny výhody těchto typů mikrofonů, takže se bude perfektně hodit na nahrávání i do míst, kde nepanují ty nejlepší akustické podmínky. Audio-Technica AT2040 však nezůstává jenom u výhod dynamické konstrukce. Přidává navíc třeba i interní pop filter nebo interní shock mount. Všechny tyto vylepšení mají za úkol minimalizovat jakékoliv šumění, praskání a jiné nechtěné zvuky ve vašich nahrávkách. Směrová charakteristika je kardioida, mikrofon tedy bude brát primárně zvuky ze zdroje před mikrofonem. Připojovat se bude pomocí XLR kabelu, jeho rozsah bude 80-16,000 Hz.

Vzhledem k uvedeným vlastnostem je jisté, že si AT2040 rozhodně najde své místo na stolech podcasterů, streamerů, nebo voice actorů, kteří jsou určitě jeho cílovou skupinou. Zda se dočká takového úspěchu jako AT2020, to se dozvíme až po jeho vstupu na trh. My ovšem máme už teď radost z toho, že nám Audio-Technica po delší době přináší mikrofon, na který se opravdu těšíme!

Specifikace:

Typ mikrofonu: Dynamický

Směrová charakteristika: Kardioida

Rozsah: 80-16,000 Hz

Impedance: 600 ohmů

Citlivost -53 dB

Cena: cca 2.500 Kč

Uvedení na trh: září / říjen 2021

Autor: ViktorS