Ve zkratce

14. 9. 2018

Čtyřměničové hybridní pralinky FiiO FH5

FiiO | In-ear

Na pohled vypadají jako z luxusní bonboniéry. Podle údajů výrobce se naopak inspirují sportovními vozy. Ani jedno mi při výrobě high-end sluchátek nedává příliš smysl, ale to neznamená, že by výsledek nemohl být působivý.

Tělo vyrobené z hliníku a magnézia má velmi organický tvar a sestává ze tří precizně zpracovaných částí spojených šrouby. Toto řešení by mělo redukovat nechtěné rezonance poměrně velkého těla sluchátek, ukrývajícího hned čtveřici měničů (2x Balanced Armature pro výšky, 1x Balanced Armature pro středy a 1x dynamický měnič basový). Vše je navíc doplněno o 3 samostatné výstupy zvukovodu pro lepší řízení fáze á la modely Astell&Kern.

Tak trochu "garážový" zvuk

FiiO v souvislosti s trojicí samostatných zvukových výstupů pro jednotlivá pásma odkazuje na výfuky Ferrari 458, ale podle nás se dá inspirace hledat spíše u JH Audio. Taktéž speciální část zvukové komory ve tvaru šneka, která má posilovat basovou složku, odkazuje podle výrobce na klasické turbo v motoru, ale jeho předobraz můžeme stejně dobře vystopovat u modelu Shure SE846. Ve všech případech jsou to nicméně velmi kvalitní vzory, takže pokud se inspirace skutečně povede, máme se nač těšit.

Novinku bychom měli na testování získat již brzy!

Měniče: Knowless
Frekvenční rozsah: 15 - 40.000 Hz
Citlivost: 112 dB / mW
Impedance: 19 Ω
Cena: 7200 Kč

Autor: PetrM