Ve zkratce

11. 10. 2018

Devialet Phantom Reactor – malý reproduktor s výkonem velkého orchestru

Devialet | HighEnd | Repro | Wireless

Devialet Phantom Reactor 600 / 900

Bluetooth repropduktory a HighEnd zvuk pro nejnáročnější, to jsou dva světy, které se prakticky nikdy nepřekrývají. Francouzský Devialet je zřejmě nejuznávanější a také nejhlasitější výjimkou potvrzující toto pravidlo. Jeho ikonický Phantom už zdevastoval nejeden tým redaktorů, ale o cenově dostupný model se s cenovkou $ 2,390 rozhodně nejednalo. Nyní však přichází menší sourozenec Phantom Reactor, cena padá na $ 999, ale zásadní technologie Phantomu zůstávají.

“Jako velký orchestr hrající s plnou silou...”

Že bude i nový zmenšený model stále výjimečným úkazem na scéně, dokazují hned jeho parametry. Extrémní výkon až 600 W (bude i verze s 900 W), THD+N = 0.001%, převodník 24bit / 96kHz, DSP výhybka, hybridní A/D zesilovač a výstupní úroveň až 98 dB. Rozměry přitom klesají skoro na čtvrtinu oproti klasickému modelu: 21.9 cm x 15.7 cm x 16.8 cm při hmotnosti 4,3 kg. Výrobce k jeho výkonu dodává, že dokáže reprodukovat zvuk se srovnatelnou silou, jako "velký orchestr hrající s plnou silou".

Signál můžete do reproduktoru propašovat hned několika cestami. Jde o bezdrátový streamer, takže nechybí BluetoothWiFi, internet po kabelu, analogová linka, optika či přímá podpora Spotify a AirPlay. To všechno je krásné, ale skutečnou závislost na poslechu reproduktorů Devialet způsobuje hlavně jejich zvuk. Je skutečně masivní, vzhledem k rozměrům ohromující a stále znovu udivující.

Uvidíme, jestli bude mít podobnou schopnost infikovat také menší model Reactor.

 

Autor: PetrM