Ve zkratce

1. 3. 2021

KEF a patentovaná technologie UNI-CORE

KEF | Repro

Jak už možná víte, začátkem tohoto roku si britský výrobce reproduktorů KEF patentoval novou technologii „Uni-Core“, díky níž je možné vměstnat dva měniče do menšího prostoru a nesnižovat přitom jejich výkon.

V praxi se subwoofer skládá ze dvou protichůdných měničů sdílejících společný motor, jejichž cívky se navzájem překrývají.  To má umožnit i malým sobwooferům rozhýbat mnohem větší množství vzduchu při zachování kompaktních rozměrů. Výsledkem tak budou mnohem dynamičtější a hlubší basy, než jaké od malých sobwooferů očekáváte.

Technologii Uni-Force už najdete také v novém subwooferu KEF KC62, který i přes své rozměry (246 x 256 x 248 mm) slibuje výjimečné basy a výkon 1000 W RMS. Pokud tedy plánujete koupi nového subwooferu KEF KC62 by se měl objevit ve vašem hledáčku.

KEF si od této inovace slibuje naprosto zásadní změnu v tom, jak jsme doposud chápali souvislost mezi velikostí a zvukem subwooferu. K62 nám ukazuje, že potenciál tato inovace opravdu má. Jestli však její účinnost potvrdí také první majitelé, to nám ukáže až čas.

Autor: ViktorS