Ve zkratce

18. 9. 2018

Steven Wilson vydá koncertní blu-ray z Royal Albert Hall

Progressive | ROCK

Steven Wilson na náš web patří tak neodmyslitelně, jako málo který jiný muzikant. Jeho vlastní desky i remastery jsou zvukově vždy perfektně dotaženými rockovými nahrávkami, takže když se objeví zpráva o chystaném koncertním záznamu z Royal Albert Hall, vyhlašujeme stav nejvyšší bdělosti.

Celé jméno novinky bude Home Invasion: In Concert At The Royal Albert Hall a její vydání je plánováno na 2. listopadu u vydavatelství Eagle Rock/Universal. K dispozici bude hned několik formátů, mezi nimiž budou nejzajímavější Blu-ray a luxusní varianta 5 LP (ta dorazí až v březnu 2019). Kromě toho bude release dostupný jako DVD a to ve variantách s 2CD, nebo bez něj. Mezi bonusy najdeme třeba záznam zvukových zkoušek How is Your Life Today?, Blackfield, a Postcard (LP č. 5), zatímco v případě Blu-ray to budou zkoušky písní Routine, Hand Cannot Erase, Heartattack In A Layby, dále rozhovor a záběry ze zákulisí koncertu.

Seznam skladeb bude následující:

01. Intro "Truth"
02. Nowhere Now
03. Pariah
04. Home Invasion / Regret #9
05. The Creator Has A Mastertape
06. Refuge
07. People Who Eat Darkness
08. Ancestral
09. Arriving Somewhere But Not Here
10. Permanating
11. Song Of I
12. Lazarus
13. Detonation
14. The Same Asylum As Before
15. Song Of Unborn
16. Vermillioncore
17. Sleep Together
18. Even Less
19. Blank Tapes
20. The Sound Of Muzak
21. The Raven That Refused To Sing

Co řekl o nahrávce Steven Wilson: "Home Invasion je záznamem poslední ze tří koncertních nocí v Albert Hall, což je můj vůbec nejoblíbenější koncertní prostor na světě. Součástí záznamu je celý koncert s naprosto úžasným obrazem i zvukem. Všichni zúčastnění makali opravdu tvrdě, aby se tento výjimečný release podařil. A protože byl koncert odehrán s kvadrofonním zvukem, bude k dispozici také Surround Sound mix. Součástí releasu budou dále 3 bonusové písně, které jsme nahrály ještě bez diváků v prázdném prostoru během zvukové zkoušky, a chybět nebude ani rozhovor, takže se výsledná délka materiálu vyšplhá až na 3 h."

Autor: PetrM