Recenze techniky

10. 6. 2024

Intezze SWING – už pro ten zvuk je potřebujete mít u sebe

ANC | Apple | Bluetooth | In-ear | Intezze | TWS

SWING už se na trhu “pohupuje” nějaký ten pátek, ale na reportérský stůl se dostává až nyní. Bluetooth sluchátka s ANC pod 2.000 Kč už dnes ovšem nejsou ničím výjimečným, takže boj o místo na výsluní bude tvrdý. Jaké jsou největší zbraně SWINGU a není už dnes přeci jen čas na modernější “hudební žánry”, než je swing?

Design a konstrukce

S kovovými pouzdry a celkově nevšedními tvary má už značka Intezze bohaté zkušenosti. S kovem velmi dobře pracoval veleúspěšný model CLIQ, zatímco experiment s vysouvacím designem přinesl pro změnu model TRIQ. Teď však testuji model SWING, jehož název o samotném produktu hodně napoví. Pouzdro totiž funguje jako kovová kolébka s magneticky vymezenými polohami otevírání.

Celé pouzdro působí trochu mohutněji, než jsem čekal, ale sluší mu to. Je opravdu elegantní, dobře zpracované a kombinace kovu s lesklou horní částí je rozhodně povedená. Jednolitý tvar nikde nenarušuje dokonce ani konektor pro nabíjení. Jediné, co tak můžete s pouzdrem v ruce udělat, je lehký “swing” pro jeho otevření. A rovnou se s vámi vsadím, že pro vás bude jemný chod otevírání s magnetickým nastavením poloh od začátku návykový. Otevírání a zavírání pouzdra od sluchátek jako antistresová hračka? Proč ne. Magnetická aretace se přeci neochodí.

Samotná oválná sluchátka s přední destičkou imitující kov vypadají na první pohled pohodlně. Každé sluchátko je vybaveno vlastní informační LED diodou, přičemž třetí dioda je uložená ve víčku pouzdra. Jako nenápadný, ale velmi praktický prvek vnímám provedení dobíjecích pinů v pouzdře, které jsou dobře dostupné a snadno se tak čistí i suší, pokud vracíte sluchátka do pouzdra často vlhká.

Abyste se dostali k nabíjecímu konektoru USB-C, musíte kolébku vytočit z pouzdra ještě o krok víc, než když z ní sluchátka vyndáváte. V této poloze působí pouzdro sice trochu podivně a hůře se také odkládá na hladké plochy, ale zásadní problémy při nabíjení to určitě nepůsobí. Chráněný konektor za to myslím stojí.

Výbava, ANC a výdrž

Seznam funkcí není v případě Swingu nijak extra dlouhý, ale zároveň v něm nechybí žádná zásadní položka. Dotykové ovládání včetně Volume je samozřejmostí, moderní Bluetooth 5.2 potěší velmi stabilním a úsporným přenosem, nicméně z kodeků musí stačit základní SBC a AAC.

Největším lákadlem sluchátek je tak systém aktivního potlačení hluku ANC s režimy Transparency a Music (neboli ANC OFF). A jestli vás sluchátka neupoutala už otevíráním pouzdra, tady to s nimi začne být opravdu zajímavé. Už pasivní izolace hluku je totiž velmi dobrá, a když ji navíc doplníte přidržením dotykové plošky o funkci ANC, nastane opravdu hluboké ticho. Celý systém možná nedosahuje sofistikovanosti sluchátek Apple, ale míra účinnosti je stejná, ne-li vyšší. A to je opravdu velká věc, protože AirPods Pro 2 tlumí hluk opravdu luxusně. 

ANC jsme testovali v hlučné tramvaji i venku na větru a výsledek byl vždy vynikající. Dokonce i s větrem si SWING poradí skvěle a podle mě i lépe než Apple nebo Sony. Kde Intezze naopak ztrácí, to je režim Transparency, který působí trochu uměle a sám jsem ho moc nevyužíval - funkční ale samozřejmě je. Jakmile s ním ale začnete sami mluvit, váš hlas vám bude hučet v uších. Když jsem tedy se sluchátky telefonoval, bylo mnohem příjemnější aktivovat režim ANC, kdy mi vlastní hlas zněl výrazně lépe. 

Pro většinu situací je 7 h poslechu s ANC víc než dost.

Když už jsme byli u toho telefonování se sluchátky... i když jsem mluvil nedaleko rušné silnice, stačilo trochu zvýšit hlas a druhá strana mě slyšela zcela jasně. Samotný hluk projíždějících aut přitom mikrofony příkladně ignorovaly! Hovory v domácím prostředí jsou potom disciplínou na jistotu.

Udávaná výdrž bez dobíjení je při zapnutém ANC cca 7 h nonstop poslechu nebo o něco méně při telefonování. Často jsem ale ANC vůbec nepotřeboval, takže jsem se dostal až na nějakých 9 h poslechu. Pro jakoukoli reálnou situaci je taková výdrž víc než dostatečná. Zvláště když ji s pouzdrem dokážete natáhnout až na čtyřnásobek a možná i více. A to už je dost i na dlouhou dovolenou ve stanu.

Ovládání

Přehrávání hudby i příjem hovorů zvládnete dotykovými ploškami na obou sluchátkách. Plošky jsou navíc příjemně velké a hezky tím usnadňují “trefování se” třeba i za chůze. Logika ovládání mi přijde povedená, hlavně Volume na jediný dotyk je fajn. Změna režimu ANC přidržením je také intuitivní. Tvar sluchátek navíc umožňuje sluchátka snadno nasadit i vytáhnout z uší, aniž byste si dotykem aktivovali jakoukoli funkci. Pozitivní také bylo, že se hlasitost pomocí ovládání na sluchátkách dala nastavit jemněji než přímo na telefonu. Možná to tak nebylo úplně vždy, ale pocitově byl 1 krok na sluchátkách výrazně jemnější než na telefonu.

Informační hlášky ve sluchátkách jsou tak akorát hlasité, zní hezky anglicky a hlavně dávají praktické informace, ve kterých se neztratíte jako v čínském metru.  A zatímco LED diody na sluchátkách pomáhají spíše během prvního párování a připojení, LED na pouzdře informuje pomocí tří barev o zbývající energii pouzdra. Přehledné, decentní a funkční.

Komfort a praktičnost

Když už máme za sebou pozitivní test potlačení hluku ANC, zbývá kromě zvuku jediný velký otazník. Jak dobře se sluchátka nosí v uších. Jejich oválný tvar je v zásadě zárukou univerzálnosti, nicméně tělo je trochu delší a hlubší, takže si s usazením musíte dát zpočátku trochu práci. Trik je v tom, nebát se sluchátka zatočit až téměř do horizontální polohy a nijak zásadně je přitom netlačit do uší. Fixace je i tak výborná a izolace stejně tak.  Mělké usazení úplně stačí a komfort nošení je po správném usazení opravdu velký. Oproti mnohým modelům na trhu (a zejména těm s nožičkou) je navíc SWING v uchu velmi decentní, elegantní a nenápadný. Na ulici si s ním budete připadat OK, ne jako Marťan, který právě ohlásil přistání.

Vytáhnout sluchátka z pouzdra a následně je do něj zase vrátit aniž byste sluchátka poztráceli na rušné ulici, to je moje oblíbená testovací disciplína. Sluchátka jsou sice dost hladká, ale uchopit se dají dobře. Magnety je při vracení krásně přitáhnou na správné místo, takže to jediné, co musíte udělat vy, je naučit se otevírat pouzdro vždy nápisem INTEZZE natočeným čitelně k vám. Potom bude usazení levého i pravého sluchátka do pouzdra úplně v klidu.

A abych nezapomněl! Součástí balení jsou 3 náhradní páry filtrů, chránících otvor sluchátek před nečistotami z uší. Z vlastní zkušenosti radím, používejte je. Životnost i správnou funkci sluchátek tím výýýýrazně prodloužíte.

Zvukové představení

Jestli vám do teď SWING nepřišel jako “nutný příští nákup”, už jen pro jeho zvuk byste ho rozhodně vyzkoušet měli. Prozrazuji možná pointu předem, ale tak to prostě je. SWING hraje, jak se patří, má ohromnou šťávu a dodává nahrávkám zvláštní energii, se kterou mě nutí poslouchat intenzivně, aktivně a někdy i celkem nahlas. Však právě tehdy je zvuk sluchátek nejvíce návykový!

Od zcela neutrálního podání se SWING celkem nebojácně naklání směrem k zábavnému pojetí, ale přitom si zachovává věrnost, uvěřitelnost a především vynikající kontrolu nad celým slyšitelným rozsahem. Prim hraje bezpochyby BAS, ale ne přehnanou kvantitou. Spíše kvalitou a strhujícím pojetím od subbasu až po vyšší bas.

Swing přináší intenzitu a těsný kontakt s hudbou.

Basové pásmo je na poměry levnějších TWS sluchátek nebývale kompletní, hutné, ale zároveň dobře kontrolované a velmi strhující. Bez nadměrného zesilování vás bas přirozeně zatlačí do sedačky a nechá zazářit jak elektronické beaty, tak basové kytary nebo monumentální efekty při sledování filmů a seriálů.

Vokály a středy obecně mají tu správnou barvu i teplotu, aby nepůsobily uměle, hubeně nebo rovnou dehydrovaně. S ANC sice mírně ustupují do pozadí a lehce oslabují své tělo, ale stále patří k velmi uvěřitelným, byť s celkově trochu nižším rozlišením, než dnes nabídne dražší konkurence. Vyznění SWINGU je díky tomu více analogové, hutné a hřejivější… prostě swingové.

Tomu ostatně odpovídají také výšky a celkově uhlazenější pojetí detailů bez náznaku umělého navyšování rozlišení. Neuvědomuji si, že by mi u některé desky detaily chyběly, to opravdu ne. Přitom jsou ale tak hezky decentní, sladěné s celkovým výrazem sluchátek bez náznaku agrese či zbytečné intenzity. 

S hřejivějším a spíše koncentrovaným vyzněním zvuku souvisí také menší šířka a vzdušnost. Nástroje se rozhodně neslévají v nepřehledný chomáč a produkce zůstávají krásně přehledné, ale takový ten dojem neomezeného prostoru a velké vzdálenosti od uší se u SWINGu zkrátka nedostavuje. K jeho charakteru by se to ale ani nehodilo. Swing je více o intenzitě, kontaktu s hudbou a užívání si naplno. Žádné fádní proplouvání dnem s hudbou na pozadí. Swing strhává pozornost k hudbě a chce vás především bavit.

Verdikt

Zvukově velmi povedený model, který umí strhnout a nadchnout pro další a další poslech. Ukrytý v elegantním "swingovém" pouzdře nabízí kromě skvělého zvuku také výjimečně účinné Aktivní potlačení hluku ANC a solidní výdrž přes 7 hodin se zapnutým ANC. Kromě slibných parametrů a vlastností má navíc SWING jednu věc, která je možná ještě důležitější. Umí vyvolávat úsměv a skvělý pocit z poslechu hudby.

Autor: PetrM

 • Intezze SWING

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  5/5
 • Ovládání
  5/5
 • Komfort
  4/5
 • Zvuk
  5/5
 • Zábavnost
  5/5
 • Vybavenost
  4/5
 • Cena / výkon
  4/5
 • Výrazně zábavný a šťavnatý zvuk, fantastické pásmo basů (úderné, mohutné, přesné), celkově hezky vyvážený projev, velmi účinné ANC, dobré mikrofony, chytře navržené pouzdro, elegantní také v uších

 • Trochu neobvyklá poloha při nabíjení, méně příjemný režim Transparency

 • Cena
  1 520 Kč