Recenze techniky

29. 7. 2020

Intezze EGO – komfort a pohoda bez extrémů

Bluetooth | In-ear | Intezze | TWS

Stále aktivnější značka INTEZZE uvádí v těchto dnech na trh nový model TWS sluchátek, nazvaný provokativně EGO. Zkusíme zjistit, proč bychom si měli ze záplavy podobných modelů vybrat právě tuhle novinku.

Design a konstrukce

Prvním krokem k odlišení se od často i levnějších konkurentů je bezpochyby povedený design a kvalitní konstrukce. V obou disciplínách si EGO počíná více než zkušeně. Velmi malé a sympatické pouzdro působí elegantně a určitě nijak lacině. Samotné špunty do něj zapadnou velmi přesně a bez hledání správné nabíjecí polohy. Nabíjecí konektor USB-C je umístěn na dně pouzdra, zatímco trojice dobře čitelných LED indikátorů nabití je umístěna na straně přední. K aktivaci diod slouží výhradně malé tlačítko na zádech pouzdra - automaticky se diody neaktivují.

Design samotných sluchátek s nožičkou se inspiruje u Applu, ale protože se jedná o špunty (více o tvaru v sekci Komfort), je horní část sluchátka přeci jen řešena trochu jinak. Dominantní je kruhové tělo sluchátka s netradičně plochou vnější částí nožičky. Díky tomu vypadá sluchátko při nošení ještě tenčí, než ve skutečnosti je. Je to drobnost, ale když si uvědomím, jak tragicky vypadají v uších některé napodobeniny AirPods, musím prostě tvarování sluchátek EGO ocenit. Lesklý plast navíc působí velmi solidně a i na dotyk je sluchátko příjemné.

Komfort a praktičnost

Nad tvarováním sluchátek je potřeba se chvíli zastavit. Konstrukčně jde samozřejmě o bezdrátové TWS špunty, nicméně tvarování jejich těla, výstupních krčků i nasazených nástavců posouvá sluchátka přeci jen směrem k peckám ve stylu Airpods. Krček zvukovodu totiž není nijak dlouhý a nasazené nástavce prakticky sedí přímo na těle sluchátka. Výsledkem je velmi relaxované, spíše mělké a především absolutně pohodlné usazení v uších, které téměř vyvolává dojem poslechu pecek. Oproti nim však zůstává výhoda přeci jen lepší izolace okolního hluku. Sluchátka EGO jsou tak ze ⅔ špunty, ale zbylou třetinou už se hlásí k výhodám pecek.

Kromě výjimečného komfortu jsou sluchátka silná také ve velmi dobré každodenní použitelnosti v reálném světě. Pouzdro se snadno otevírá, a přestože se z něj špunty občas vytahují hůře (hlavně velké prsty by mohly trochu zápasit s hladkým povrchem), nakonec jsem našel správný grif a v nouzi si klidně pomáhám i chycením za samotné silikonové nástavce. Usazení sluchátek v uchu je díky “peckovitému” stylu naprosto bezproblémové a hlavně rychlé.

Hodně silná byla sluchátka také v otázce kvality přenosu signálu přes Bluetooth. Jistě pomohla i podpora nejnovějšího Bluetooth 5.0, protože jsme ani při používání venku a v silně rušeném prostředí tramvají v centru nezaznamenali snad ani jeden významnější výpadek. Hudba byla zcela bez výpadků a jakýchkoli chyb, což ani dnes ještě rozhodně není samozřejmost.

Dotykové ovládání

Obvykle preferuji ovládání pomocí tlačítek, ale EGO patří mezi několik málo modelů, kde mi dotykové plošky dávají opravdu smysl. Sluchátka se totiž díky správnému tvarování těla s nožičkou snadno nasazují i vytahují z uší, aniž bych dotykové plochy omylem aktivoval. Dvojité poklepání pro změnu hlasitosti bylo i za chůze úplně OK, stejně jako přidržení pro skok na další skladbu nebo jednoduché klepnutí pro pauzu.

Kvalita mikrofonů

Potřebujete-li sluchátka hlavně k poslechu hudby a hovory vyřizujete raději přes telefon nebo jen občas skrze sluchátka, budete s modelem EGO naprosto v pohodě. Ten, kdo však používá sluchátka k hands-free telefonování často, musí počítat s pouze průměrným skóre, pokud jde o kvalitu přenosu hlasu. Mikrofony EGO jsou dobře použitelné během telefonování v tichém prostředí, ale větší hluk v okolí už telefonování citelně komplikuje. Ostatně to je problém většiny cenově dostupných TWS špuntů na trhu. Za nás tedy pouze průměr.

Reálná výdrž sluchátek

Výrobce udává cca 5 h výdrž samotných sluchátek, plus cca 20 h ve čtyřech dobíjecích cyklech při použití pouzdra. Naše zkušenost udávané hodnoty bez problémů potvrdila, když jsme u samotných sluchátek naměřili něco málo přes 5 hodin při průměrné poslechové hlasitosti. 4 dobytí z pouzdra také nebyly problém, byť poslední cyklus už asi nebude vždy zcela kompletní.

Zvukové představení

Tvarování posouvající sluchátka od klasických špuntů pevně usazených v uších směrem k odpočinkovým peckám má samozřejmě vliv také na zvuk. O něco nižší izolace než v případě klasických špuntů nechává zvuk doléhat pocitově z o něco větší dálky a s menší intenzitou. Vůbec to ale nemusí znamenat negativum, spíše naopak. Při každodenním použití doma i na cestách odpovídá pohodové, klidné a přehledné ladění zvuku úplně přesně celkové filosofii sluchátek pro použití na cestách.

Z logiky věci tak musíme očekávat spíše lehčí bas, žádné velké dunění, ale spíše přirozený projev s příjemnou úderností, když si to situace žádá. Zvuk je celkově poměrně neutrálně laděný a na rozdíl od mnoha líbivěji laděných modelů nepostrádá velké množství informací v pásmu středů. Na poctivé pásmo vokálů potom navazují skvěle dávkované detaily, které zbytečně neunavují přehnanou aktivitou nebo dokonce ostrostí.

Dobře vyvážený zvuk je ideální pro dlouhý poslech bez unavených uší a jeho velkou výhodou je také žánrová univerzalita. Pokud nepotřebujete vysloveně dunící hiphopové palby, užijete si pohodový poslech rockových pecek, tvrdých metalových věcí i lehkéko popu. Vzhledem k ceně je neutrální a dobře poslouchatelné ladění opravdu velmi povedené a vlastně i vzácné.

Jak se sluchátka EGO hodí pro základní hudební žánry:

Taneční hudba / hip-hop
Lehčí kombinace, která s klidem vyhlazuje extrémy. Vysloveně neduní v basech, ale ani neotravuje nepřirozeně nablýskanými detaily. Pro klidný hudební doprovod je to spolehlivé řešení.

Klasická hudba, orchestr
Solidní kombinace, která vzhledem k ceně určitě nezklame. Dobrý prostor a především uvěřitelnost celého orchestru jsou jasným plus. Chybět může snad jen větší mohutnost zvuku.

Pop, rock
Kombinace na jistotu. Těžko najdu nahrávku, která by sluchátkům neseděla. Dobře vyvážený zvuk zvládá oblíbené desky bez excesů.

Jazz, akustická hudba
Méně vhodná kombinace, které schází větší jiskra a detail. Jazz v podání EGO zní hodně relaxovaně a klidně. Na zkoumání detailů ale raději berte sluchátka s kabelem.

Metal
Příjemná kombinace zaměřená hlavně na přirozený zvuk kytar a vokálů. Bicí lehčí, ale s razantním úderem. Celkově skvěle poslouchatelné a odpočinkové.

Verdikt

Intezze EGO působí jako výjimečně sladěný balíček, kde vše začíná dokonale pohodlným usazením v uchu, pokračuje nečekaně povedeným dotykovým ovládáním a končí vysloveně relaxovaným zvukem. Ten je naladěný na neutrální notu, vyhlazuje extrémy a skvěle si poradí prakticky s každou nahrávkou.

Autor: PetrM

 • Intezze EGO

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  5/5
 • Ovládání
  5/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Zábavnost
  3/5
 • Cena
  790 Kč