Recenze techniky

14. 5. 2020

TINHiFi T3 – neprůstřelné špunty, které si hledí detailů

In-ear | TinHifi

In-ear modely sluchátek s hybridní konfigurací měničů platí v poslední době s výjimkou Bluetooth modelů za nejprogresivnější vývojovou větev celého segmentu. Přesto ale platí, že pod cenovku 2500 Kč se zatím dostalo jen minimum výrobců (1 More Triple). Tuto malou skupinu cenově dostupných hybridů ale nyní rozšiřuje i TINHiFi a jeho model T3…

Na čem jsme testovali: Astell&Kern SA700 a AK70, TINHiFi P1, ikko OH1

Design a konstrukce

Skoro by se chtělo říci “nevěřte fotkám a mrkněte na sluchátka raději na vlastní oči”. Na obrázcích to modelu T3 skutečně nesluší tolik, jako když vezmete kovové špunty do ruky. Ve skutečnosti jsou totiž nečekaně malé a solidně zpracované. Robustní tělo sice není vysloveně krásné, ale rozhodně ani nedělá ostudu, a pokud máte rádi industriálnější design, budete sluchátky nadšeni. Ostatně na povedené tělo sluchátek navazuje i dobře zpracovaný kovový konektor MMCX. Celkově “neprůstřelný” kovový dojem tak vlastně ředí jen barevné odlišovací kroužky R / L u obou konektorů. Nebýt tohoto malého plastu, mohl být design absolutně čistý. Na druhou stranu, snadné a dobře viditelné odlišení levého sluchátka od pravého také není k zahození…

Během testování se mi nechtěně povedlo otestovat i robustnost kovových špuntů. Asi 2x mi upadly na kamennou dlažbu, ale na jejich kovovém těle to nezanechalo ani nejmenší stopu. Jaký to rozdíl oproti některým modelům z pryskyřice...

Lehce rozporuplný dojem zanechává vlastně jen odpojitelný kabel. MMCX konektory z kovu a Jack z kevlarovým obalem vypadají famózně, ale kombinace stříbrné a zlaté barvy u samotných vodičů? To fakt nemusím. Naštěstí je ale kabel jinak nádherně poslušný, perfektně spletený a i poměrně odolný vůči ostrým zlomům. Pružné můstky pro vedení kabelu za uchem také fungují spolehlivě, takže ani když rychle otočíte hlavu, kabel ucho nepřeskočí. Pro blížící se léto a ulice plné holek (kluků) je to důležitější, než byste si teď mysleli...

Komfort a praktičnost

Design nás v porovnání s fotkami celkem mile překvapil, ale ještě příjemnější zjištění nás čekalo po nasazení sluchátek do uší. Jejich tvar totiž slibuje mnohé, ale naprosto bezproblémový komfort zrovna ne. Přesto, díky jednoduchému válcovitému tvaru je usazení překvapivě příjemné a fixace je spíše lehčí. Kdo hledá velmi pevné a jisté usazení třeba pro pohyb ve městě, bude muset dobře volit nástavce a sluchátka také silněji tlačit do uší. Jejich širší a navíc poměrně krátké krčky totiž příliš jistoty neposkytují a velkou část práce nechávají na kabelu vedenému za uchem. Kdy je toto řešení naopak ideální, to je klidnější soustředěný poslech ve vlaku nebo třeba v čekárně u doktora. I kdyby vás předběhlo 20 nedočkavců, sluchátka vás v uších rozhodně tlačit nebudou...

Dobrou zprávou je ve srovnání s vyšším modelem P1 i velká vstřícnost sluchátek k použitým zdrojům. Hybridní model T3 totiž rozhýbete snad i letmým pohledem. Pozor ale dejte na jejich umění odhalit jakékoli rušení. Citlivost sluchátek má sklony přenášet třeba i rušení od WiFi obvodů u méně kvalitních telefonů.

Zvukové představení

Výrobce už předem označuje model T3 za velmi detailní a jasný. Naštěstí ale ne tak detailní a jasný, jako je nižší model T2 Pro (neplést s vyváženějším modelem T2). Přesto, vysoká přesnost tlakových měničů Balanced Armature se zde plně projevuje. Na opačném konci zvukového spektra operuje tradiční měnič dynamický. Jeho projev bych popsal jako "atletický". Netrápí ho žádná kila navíc, je velmi rychlý a jeho pohyb přesně kontrolovaný. Výsledkem je celkově světlejší ladění sluchátek s důrazem spíše na výšky než basy.

Byť je celkové ladění světlejší, neznamená to, že by byla basová složka vysloveně na dietě. Subbas možná nesahá tak hluboko a není ani tak masivní, aby uspokojil milovníky basových sluchátek, ale ve středních a vyšších basech hrají T3 krásně plně a hlavně neskutečně úderně. Zároveň platí, že nám basy krásně přecházejí do středů bez nepřehledného hučení. V tomto směru vynikající výsledek.

Středové frekvence a celkově vokály jsou pocitově posazeny trochu výš. Jejich nižší frekvence jsou trochu subtilní, zatímco ty na pomezí středů a výšek zase hodně aktivní. Je to takové typické špuntové ladění pro sluchátka z tohoto regionu (viz iBasso IT01). Vše navíc korunují výrazné detaily, které dávají veškerým zvukům precizní texturu, pomáhají se separací nástrojů a pocitově rozšiřují také prostor nahrávek. Pokud máte tento projasňující charakter rádi, budou vám sluchátka absolutně sedět.

Jak se sluchátka T3 hodí pro základní hudební žánry:

Taneční hudba / hip-hop
Kombinace pro náročnější, která dává basům velkou údernost bez hučení a protěžování. Pozor ale na ostřejší zvuk u hodně detailních mainstream produkcí (R&B vokály).

Klasická hudba, orchestr
Solidní kombinace zaměřená na precizní zobrazení nástrojů a celkově výrazně prostorové pojetí. Spíše analytický než relaxační přístup. Kdo to má rád, nenajde v této ceně lepší řešení.

Pop, rock
Svěží jiskřivá kombince, která dává rockovým deskám ohromný říz. Zvuk je velmi rychlý a dobře strukturovaný. Nic se neslévá, nic hloupě nehučí. Kdo má rád rock takto pojatý, dobrá zpráva pro něj.

Jazz, akustická hudba
Velmi solidní kombinace pro náročný až analytický poslech. V této ceně nebývalá detailnost spolu s precizní kontrolou basové linky. Není to tak uvolněný zvuk, ale informací předává maximum.

Metal
Méně vhodná kombinace, která trochu ubírá na síle kytar. Postrádám takové to středové tělo a možná i větší hutnost středů i basů. U horších produkcí jsou činely dost ostré.

Verdikt

Cenově dostupný model s dvojicí měničů a velmi přesným, spíše až analytickým pojetím zvuku. Perfektně kontroluje basy a výšky nechává zářit naplno. Kromě zvuku ho navíc zdobí i kvalitní kovové tělo s velmi komfortním tvarováním. V dané ceně rozhodně výrazná a lákavá nabídka.

Autor: PetrM

 • TINHiFi T3

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  5/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Zábavnost
  3/5
 • Vynikající kontrola basů, velmi transparentní zvuk, nečekaně komfortní, odolná konstrukce, poměr cena/výkon

 • Barva kabelu, kratší krčky a spíše lehčí usazení v uších

 • Cena
  2 290 Kč