Recenze techniky

4. 5. 2020

TINHiFi P1 – opravdu velký zvuk za nezvykle malý peníz

In-ear | TinHifi

Na český trh přicházejí magnetoplanární špunty TINHiFi P1 s hodně atraktivní cenovkou okolo pěti tisíc. Je to nějaký trik, nebo jsou pochvalné zahraniční recenze plně zasloužené? Zjistíme hned teď…

Na čem se testovalo: Astell&Kern SA700, iBasso D14, Schiit LYR 3, Audeze iSine 20

Design a konstrukce

Při pohledu na lesklá sluchátka podvědomě očekávám, že na mě odněkud vykoukne logo HiFiMAN. Nemohu se totiž zbavit dojmu z malosériové asijské produkce - byť tradičně poctivé a tak nějak snaživé. Sluchátka prostě vypadají lehce zastarale, lacině a ne tak úplně prémiově. Kovové tělo je fajn, ale jeho povrchová úprava je jen “tak tak”, stejně jako spasování dílů. V designových drážkách na přední části sluchátka se navíc okamžitě usazují nečistoty. MMCX napojení kabelu na sluchátka je spolehlivé, ale viditelná mezera oku také příliš nelahodí. A když chcete nasadit silikonové nástavce, budou napoprvé skoro jistě křivě, protože drážka na sluchátku s usazením ani trochu nepomáhá. Naštěstí ale platí, že nic z toho nemá výraznější vliv na funkci sluchátek. Samotná konstrukce je totiž velmi pevná a odolná zároveň. Její výhody navíc oceníte také po nasazení sluchátek do uší.

Jako méně praktický hodnotíme tentokrát i kabel. Akusticky je velmi solidní, ale mechanicky trochu pochybně splétaný a navíc s opravdu velkým rovným konektorem. Zapojením do moderního telefonu tak stvoříte monstrum, které se do normální kapsy jen tak nevejde.

Komfort a praktičnost

Z pohledu komfortu hraje model P1 úplně jinou písničku. Dejte si chvíli práci s nalezením správného nástavce a odměnou vám bude absolutně komfortní a po všech stránkách nekonfliktní ergonomie. Správný nástavec je důležitý nejen kvůli utěsnění a tím pádem i zachování basů, ale hlavně kvůli fixaci. Samotný krček je totiž spíše krátký a tolerance špatné velikosti nástavců tím pádem menší. Obecně patří model P1 spíše mezi sluchátka, která budete rádi poslouchat v klidu. V uchu totiž nejsou “nacpané” nijak na sílu, spíše na pohodičku. Na běhání nebudou vůbec, chození po městě celkem jde, ale ideální budou při cestách vlakem, letadlem, nebo večer na hotelu či v kanceláři. Toto zaměření podporuje i konstrukce kabelu, který nepůsobí zrovna sportovně a jeho vedení za uchem je sice velmi praktické, ale tu a tam prostě kabel ucho přeskočí.

Samostatnou kapitolou je náročnost sluchátek. Málo citlivý magnetoplanární měnič P1 si o pořádné vybuzení vysloveně říká. Kvalitní HiRes přehrávač je minimum, ale nebojte se použít ani silnější sluchátkové zesilovače. Na telefony raději zapomeňte hned. Osobně jsem si sluchátka nejvíc užil v kombinaci se stolním zesilovačem Schiit LYR 3.

Pevné kožené pouzdro je opravdu poctivě zpracované a skvěle také vypadá - škoda jen, že do něj musíte sluchátka trochu více mačkat. Už jsem zmínil také důležitost výběru správného nástavce. Nabídka tvarů, velikostí i dvou materiálů je v tomto ohledu naštěstí celkem vstřícná. Plných 8 párů by mělo uspokojit většinu zákazníků bez nutnosti nakupovat další varianty.

Zvukové představení

Magnetoplanární sluchátka do uší nemá člověk na stole každý den. Co od nich tedy vlastně čekat? Audeze iSine nenapoví mnoho, jsou svým otevřeným charakterem úplně jinde. Lepší tedy bude nespekulovat a raději poslouchat. Model P1 zní na první poslech příjemně dospěle a kompletně. Od neutrálního charakteru jde možná i lehce do hřejivějších tónů a hodně záleží na “kvalitě zavrtání do uší”. Velmi rychle se projevuje jeho obrovská rychlost reakcí a pevnost zvuku v celém rozsahu. Čistě pozitivní je i celková uvěřitelnost zvuku a jeho tonální čistota bez zabarvení typického pro některé in-ear modely.

Basová složka zvuku P1 působí střídmě, velmi energicky, ale nijak hluboce ani dunivě. Subbas je poměrně skromný, ale střední a vyšší basy jsou excelentní svou rychlostí, kontrolou i strukturovaností. Pro milovníky basů to možná bude málo, ale rozhodně se nemusíte bát ani basové netečnosti známé z měničů Balanced Armature. Kvalita tady zkrátka převyšuje kvantitu, což oceníte hlavně u komplexnějších nahrávek nebo naopak skladeb, kde si chcete vychutnávat každý pohyb basové struny.

Návaznost vyšších basů na středy je famózní. Přechod je díky magnetoplanárním měničům absolutně hladký a stejně jako má člověk dokonalý přehled o frekvencích basových, zachovává si přehled i zde. Vokály působí velmi živě a zároveň nijak přehnaně sluchátkově. Nejsou nijak vysunuty vpřed a nedávají tak sluchátkům zbytečně světlý nebo chladný charakter.

Pásmo výšek je hodně živé a jiskřivé. Pro někoho místy možná i o kousek víc, než by bylo bývalo nutné. Jsou situace, když si to uvědomíte, ale povětšinou bude charakter nejvyšších frekvencí krásně doplňovat celkový hřejivější výraz P1. Vzhledem k pojetí výšek je tak celkem překvapivé, že je zvuk celkově spíše komorněji laděný - ne tak vzdušný a ne tak prostorový. Osobně to ale beru spíše jako pozitivum, které dovoluje uchovat nahrávkám více jejich původní atmosféry a vřelosti.

Jak se sluchátka P1 hodí pro základní hudební žánry:

Taneční hudba / hip-hop
Náročnější kombinace, která desky příliš nepřikrášluje. Bas je nádherně pevný a jistý, ale do největších hloubek se prostě nevydá. Pozor na sykavky u přejasněných produkcí mainstreamových desek.

Klasická hudba, orchestr
Ohromně zábavná kombinace, o jejíž pevnost se můžete opřít. Orchestr nepůsobí tak velký, ale o to je preciznější a jeho zvuk lépe rozvrstvený. Moc mě baví.

Pop, rock
Solidní kombinace, kde záleží hodně na nahrávce a vašem vkusu. Sluchátka působí spíše přísněji a odhalují ve zvuku to dobré i špatné. Jejich univerzalita a schopnost perfektně zahrát rock ale prostě nese ovoce.

Jazz, akustická hudba
Vynikající kombinace. Zde sluchátka prodají své umění nejlépe. Drnčení basy na dosah, intimnější celkové ladění, množství informací o všech nástrojích. Moc dobré.

Metal
Hodně zodpovědná kombinace. Někdo bude postrádat větší basový hřmot, jiný ale ocení vynikající zobrazení práce kytar. Zahrát pořádný rachot ale sluchátka umějí. Jen by to možná chtělo víc emocí. Jinak velmi dobré a osvěžující...

Verdikt

Za své peníze dostanete na poměry in-ear konkurence opravdu nezvykle dospěle a kompletně pojatý zvuk. Basově lehčí, ale nijak podvyživený. Rychlostí reakce ale prvotřídní. A zapomenout nesmíme ani na velmi komfortní, spíše pohodové usazení v uších. Byla by škoda je přehlédnout...

Autor: PetrM

 • TINHiFi P1

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  3/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  5/5
 • Zábavnost
  4/5
 • Dospělé ladění, kvalita zvuku v dané ceně TOP, vynikající rychlost reakcí, přesnost basů, velmi komfortní nošení

 • Místy lehce ostřejší výšky, provedení kabelu, menší pouzdro

 • Cena
  4 990 Kč