Recenze techniky

18. 12. 2019

Audio-Technica ATH-CK3TW – první TWS model značky, který osloví většinu

Audio-Technica | Bluetooth | In-ear | TWS

Pomalu si budeme muset zvyknout, že i japonská Audio-Technica čeří vodu v rybníce zvaném TWS. A nejde jen o nějaké nesmělé čvachtání u břehu. Novinka ATH-CK3TW má konečně ambice udělat i pořádně velké vlny.

Design a konstrukce

Audio-Technica pro jednou upustila od vlastních odvážných experimentů a design v klidu obkreslila od výrazně zkušenějších konkurentů. Výsledkem jsou na poměry japonské značky nečekaně kompaktní a decentní sluchátka, která však vedle svých levnějších konkurentů působí na pohled mnohem luxusněji a elegantněji. Stejný dojem navíc zanechává i povedené dobíjecí pouzdro s jednoduchým odklápěcím víčkem a tím pádem i velmi pohodlným otvíráním. Audio-Technica prostě vzala osvědčený koncept a udělala ho trochu lépe, kvalitněji.

Komfort a praktičnost

Co by to bylo za TWS model, kdyby nenabízel v první řadě velkou porci komfortu a volnosti pohybu. CK3TW jsou naštěstí vzornými zástupci třídy. Úplně jistý jsem si zprvu nebyl snad jen delším krčkem, který nenechal jinak dokonale nekonfliktní a oválné tělo sluchátka zmizet v uchu tak dokonale, jak jsem očekával. Stačilo ale sluchátko natočit více vertikálně a všechno bylo rázem v klídku. Sluchátka byla parádně fixována a zároveň pro pohledy kolemjdoucích příjemně nenápadná.

Pár slov k LED indikaci dobíjení. Pouzdro si musí vystačit s jedinou diodou pro zobrazení zbývající energie, která se v případě docházející “šťávy” rozbliká červeně. Stejným způsobem oznamují nutnost dobíjení i samotná sluchátka. Veškeré informace ale sluchátka vzorně předávají také formou hlasového upozornění. Chudší LED-informační servis vynahrazuje pouzdro skvěle vymyšleným ukládáním a vyjímáním sluchátek, které z pouzdra přímo ukázkově “trčí” a snadno je tak vytáhnete i velkými zmrzlými prsty, aniž by zdivočelá sluchátka vzápětí nadobro zmizela v nejbližším kanálu.

Testovali jsme samozřejmě i kvalitu mikrofonů a soudě podle reakcí na druhém konci “drátu” nás bylo slyšet dobře. V klidnějším prostředí je srozumitelnost na průměru třídy TWS, v hlučnějším prostředí už je potřeba trochu zvýšit hlas. Pro občasné volání ale bez problémů.

Několik vychytávek navíc

Model CK3TW nabízí zajímavou funkci detekce nasazení sluchátek do uší. Funkci je potřeba nejprve aktivovat přidržením levého tlačítka při pozastavené hudbě (cca 6 sekund). Následně už funkce pracuje velmi příjemně a spolehlivě. Po vytažení sluchátka z ucha se přehrávání automaticky pozastaví a po jeho vrácení se okamžitě obnoví.

Audio-Technica řadí svou novinku do tzv. třídy TWS+, což znamená, že se obě sluchátka připojují k telefonu napřímo. Obvyklé řešení Master - Slave, kdy se sluchátka nejprve párují navzájem a pouze jedno následně k telefonu, totiž způsobovalo větší zpoždění zvuku za obrazem při sledování seriálů a bylo také náchylnější na výpadky. TWS+ model CK3TW je oproti tomu zvukově neskutečně rychlý a díky vyrovnějšímu vybíjení obou sluchátek také déle vydrží na jedno nabití.

Ovládání a výdrž

Vyšší model CKS5 jsme obdivovali pro jeho téměř perfektní ovládání tlačítky na hraně sluchátek, jenže novinka CK3 sází překvapivě na ovládání dotykové. Získáváte tak sice pár bodů za lehkost a rychlost ovládání včetně pohodlného nastavování hlasitosti, ale zároveň si musíte dát pozor, abyste při každé manipulaci se sluchátky plochu neaktivovali omylem. Musíme ale uznat, že se ATH snaží udělat ovládání co nejpříjemnější - pravým sluchátkem řídíte ovládání (1x pauza, 2x next, 3x prev) zatímco levým hlasitost (1x nahoru, 2x dolů).

Asi se nedalo čekat, že by menší model CK3 dokázal ve výdrži konkurovat absolutnímu rekordmanovi CKS5, ale i tak je výsledek více než solidní. Náš extrémně sofistikovaný a rafinovaný test výdrže totiž potvrdil v průměru 5 až 6 hodin nonstop zábavy bez dobíjení, přičemž dobíjecí pouzdro přihrálo dalších skoro 24 hodin ve čtyřech cyklech. Potřebuje někdo nutně víc? Pokud ano, pořád tu jsou ještě famózní ATH-CKS5TW s výdrží 15 + 30 h.

Zvukové představení

Model CK3TW je laděný jednoznačně zábavně a líbivě. Tomu odpovídá hlavně parádní basový základ, který nemá sklony k nudnému hučení, ale naopak má v každé situaci jasné kontury a co je ještě důležitější, zná hranici, za kterou už potřebujeme slyšet pro změnu dostatečně přehledné a přirozené středy. Z logiky věci jsou středy trochu tlumenější, ale vedle poctivých basů se rozhodně nijak nekrčí.

Patřičnou jiskru dodávají zvuku výrazně naleštěné výšky s vysokým rozlišením, ale místy možná až zbytečnou horlivostí. Díky tomu mají detaily občas sklony znít trochu kovově a ostře (hlavně pokud nevyužíváte aptX). U temnějších nahrávek to může být i výhodou, ale nablýskané popové produkce tím mohou naopak trpět.

Celkově má zvuk CK3TW příjemnou váhu a hlavně díky vynikajícím basům dokáže opravdu nadchnout a potěšit při každé cestě zašedlým městem. Slušná nadílka detailů má navíc skvělý vliv také na celkovou prostorovost a vzdušnost zvuku. V tomto ohledu si vedou sluchátka skvěle. Jako perfektní je potřeba hodnotit také dokonale tiché pozadí bez jakéhokoli šumu v tichých pasážích. Tady jistě pomáhá i na poměry TWS výjimečné použití kodeku aptX a celkově kvalitněji stíněné obvody uvnitř sluchátek.

Jak se CK3TW hodí pro základní hudební žánry:

Taneční hudba / hip-hop
Vynikající kombinace, která dokáže probudit a roztančit v kteroukoliv denní dobu. Vynikající bas hraje prim, ale ostatní frekvence nijak neutlačuje.

Klasická hudba, orchestr
Použitelná kombinace, ale našli bychom i lepší. TWS sluchátka obecně nejsou ideálními spojenci pro poslech klasiky, ale CK3 se perou statečně. Orchestr má velkou váhu, nástroje zase mají svůj prostor.

Pop, rock
Vynikající kombinace pro každodenní poslech na cestách. Ani hlučné okolí vás nepřipraví o poctivý basový základ a jasné detaily vás udrží ve stavu příjemné bdělosti.

Jazz, akustická hudba
Použitelná kombinace, ale našli bychom i lepší. Pro jazz i akustiku bychom si přáli klidnější výšky a zřejmě i lehčí pásmo basů.

Metal
Solidní kombinace s tahem na branku a příkladnou úderností. Kopák opravdu budí respekt, basa nádherně drnčí prostorem a kytary mají říz. Snad jen ty činely mají občas zbytečně nabroušené hrany.

Verdikt

CK3TW zdobí v nabídce e-shopu nejen fér cenovka, ale i několik výrazných plus, na které je většina konkurence zatím krátká. Přímé spojení obou sluchátek s telefonem TWS+, bezztrátový kodek aptX, výjimečně našlapaný zvuk a parádní pouzdro. Tak má vypadat skvělá nabídka roku 2019!

Autor: PetrM

 • Audio-Technica ATH-CK3TW

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  5/5
 • Ovládání
  5/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Zábavnost
  5/5
 • Vybavenost
  4/5
 • Velmi příjemný bas, celkově svěží ladění zvuku, žádný šum na pozadí, malé tělo padne každému, detekce nasazení do ucha, ovládání hlasitosti

 • Místy zbytečně nabroušené výšky, méně přehledná LED signalizace zbývající energie

 • Cena
  2 490 Kč