Recenze techniky

3. 10. 2019

Beyerdynamic Lagoon ANC – rychlý test

ANC | Beyerdynamic | Bluetooth | Over-ear

Design a konstrukce

Už je to asi tradice, že prémiové cestovní modely (Bose, Sony) nevypadají nijak extra nápadně. Snad jen B&W do toho šlo odvážně. Model Lagoon je tak pouze další černá myška s trochu nudnými a prázdnými plochami na mušlích. Abych neměl dojem jako z prototypu, museli by v designérském studiu hodně přidat.

Konstrukce samotná je na druhou stranu velmi solidní. Ne tak robustní a dokonale tichá jako u SONY, ale stále na velmi vysoké úrovni. Plast je hodně kvalitní a poctivě působí také na dotyk. Snad jen příliš lehké vysouvání mostu a volnější chod kloubů nepůsobí zrovna prémiově.

Komfort a praktičnost

Náušníky nejsou největší, ale i středně velké uši v nich díky vnitřnímu vykrojení zmizí naprosto hladce. Jejich povrch i výplň navíc patří mezi nejlepší na trhu. Spolu s přiměřeně nízkým přítlakem patří komfort nošení jednoznačně mezi nejlepší a zaslouží si v rámci uzavřených cestovních modelů plný počet bodů. Díky jemnému povrchu a chytrému zesílení části pod uchem je na velmi vysoké úrovni také pasivní izolace.

Ovládání a vybavenost

Ovládání kombinuje posuvné přepínače na hraně pravé mušle s dotykovou plochou na stejné straně. Tlačítka mám obvykle raději, ale tady mám trochu problém trefit posuvník do jednotlivých poloh, zatímco používání gest (tažené do stran nebo nahoru / dolů) funguje u modelu Lagoon velmi spolehlivě. Na obojí se každopádně zvyká dobře a používání všech ovládacích prvků je úplně OK.

Výdrž sluchátek během používání možná nedosáhla celých 24 h, ale o mnoho jsme za slibovaným časem rozhodně nezůstávali. Větší prostor pro testování výdrže snad ještě přijde.

Skvěle se povedlo inteligentní podsvícení vnitřní strany mušlí. Působí velmi elegantně i efektně, aniž by strhávalo pozornost okolí při nošení sluchátek. Navenek totiž sluchátka nijak neblikají. Podsvícení hodně pomáhá při identifikaci L a R sluchátka, při zjišťování stavu baterie nebo při procesu párování). Moc se nemluví ani o chytrém systému automatického pozastavení / spuštění přehrávání při odložení / nasazení sluchátek na hlavu, ale systém funguje spolehlivě a je hoooodně návykový.

Samotné potlačení hluku ANC jsme nemohli vyzkoušet v přímém srovnání s konkurenty, ale pocitově fungovalo velmi dobře, byť ne tak dobře jako u SONY nebo BOSE. Řekněme, že se dostáváme tak na 85 % účinnosti těch nejlepších. Hlasy filtrovat tak dokonale neumí, ale monotónní hluk motorů a obecný ruch ulice mizí naprosto spolehlivě.

Vyzkoušeli jsme také korekci zvuku pomocí systému MOSAYC v aplikaci MIY Beyerdynamic, ale ani po dokončení kalibrace nebyl rozdíl nijak zdrcující. Asi ještě nemáme uši opotřebované natolik, aby bylo nutné zvuk výrazněji "rekonstruovat". Dá se ale čekat, že opotřebovanější uši udělají rozdíl větší. My jsme zaznamenali jen lehounké projasnění a zvýšení hlasitosti.

Zvukové představení

Beyerdynamic Lagoon budou bezesporu patřit mezi nejlépe hrající cestovní modely roku 2019. Jejich zvuk je moc hezky zkrocený a nedivočí zbytečně v příliš dunivých basech nebo přepálených výškách. Nejvyšší frekvence jsou sice lehce povytažené a místy malinko ostřejší, ale pořád je to kompletně v normě. Bas je sice také lehce nad neutrálním podáním, ale při poslechu kdekoli jinde než v tichém pokoji se zároveň nejvíce ztrácí, takže jeho posílení beru jako perfektně zvolené a skoro až nutné. Jinak je zvuk krásně vyvážený a zároveň velmi zábavný a přirozený. Beyerdynamic to tentokrát moc hezky trefil a zase jednou dokázal, že dobrý zvuku pořád ještě umí.

Sympatické je velmi přítomné pásmo středů, které se nijak neschovává ani se nenechává válcovat posílenými basy. Čitelnost a rozlišení sice není na tak vysoké úrovni jako u dražších in-ear monitorů nebo velkých domácích sluchátek, ale v rámci kategorie je jednoznačně na čele. Na menší uzavřená sluchátka je velmi slušná i šířka scény a separace nástrojů. Trochu hůře je na tom jen 3D zobrazení. Typický kelímkový efekt a slévání vyšších basů se středy je jen minimální.

Celkově se ladění výborně hodí pro taneční hudbu, hip hop, rock, pop i tvrdý metal. Trochu méně uvěřitelně už působí velké orchestry. Celkově nás ale zvuk sluchátek Lagoon při prvním kontaktu hodně mile překvapil...

Verdikt

Z nuly rovnou mezi tři nejlépe hrající cestovní modely s potlačením hluku, to je životní dráha novinky Lagoon. Velmi dospěle pojatý zvuk nezapomíná ani na emoce a vzhledem k zaměření je ideálně naladěný. A zatímco vás bude zvuk bavit, náušníky vás nechají v pohodlí odpočívat klidně i 24 hodin, dokud se nevybije baterie. ANC funguje solidně, ale na trhu nejdete i o kousek lepší. Na ladění zvuku MOSAYC se klidně vykašlete a užijte si zvuk tak, jak je v základu.

Autor: PetrM

 • Beyerdynamic Lagoon ANC

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  4/5
 • Ovládání
  4/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  5/5
 • Zábavnost
  5/5
 • Vybavenost
  5/5
 • Parádně vyladěný zvuk má šťávu i kvalitu, krásný bas, solidní středy, povedené náušníky, dobrá ergonomie, podsvícení mušlí, skvělá výdrž

 • O kousek slabší ANC než u Sony, nudný design a ne úplně prémiový dojem, diskutabilní přínos MOSAYC

 • Cena
  9 990 Kč