Recenze techniky

10. 10. 2017

Nejlevnější Bluetooth sluchátka v nové recenzi – QCY Phantom

Bluetooth | In-ear | QCY

Sluchátka QCY Phantom nemáme v testu jen tak náhodou. Je to totiž první funkční a v reálném světě použitelný model bluetooth špuntů, jehož cena prolomila hranici 1000 Kč. Sláva je to o to větší, že ji prolomil směrem dolů. Hotový Volkswagen Brouk mezi sluchátky. Tak uvidíme, jestli z něj bude i podobný šlágr, jako kdysi z malého autíčka…

Design a konstrukce

Sluchátka QCY Phantom (QY19) jsme popravdě ještě ani neměli v uchu a už jsme si z nich sedali na zadek. Pod podobnou cenovkou se obvykle skrývá cokoli, jen ne elegantní design, kvalitní materiály a precizní zpracování. Na tyhle bluetooth špunty ale našetříte pomalu za tři dny (když vynecháte oběd, hospodu nebo večerní kulturu) a přitom jim nechybí žádná z výše jmenovaných ctností. Jen se podívejte na tu krásnou zbroušenou hranu po obvodu hliníkové části sluchátka! Nádhera.

Pohromadě drží sluchátka mírně pocuchaný kabel, který si ještě dlouhé týdny odhodlaně drží tvar, který získal už v krabičce. Občas se tedy kroutí kolem tváří trochu neučesaně, ale když si s ním pohrajete, zkrotit se nakonec dá. Na udobřenou sluchátka přinášejí pružná fixační ouška, která překrývají část vnitřní strany sluchátka gumou a chrání jej tak před účinky potu. Zapomněl jsem totiž zmínit, že se QY19 hodí ku sportu a tedy obecně k poslechu v pohybu a na cestách.

Komfort a praktičnost

Při každodenním nošení, poslouchání, běhání a metání salt mám ke sluchátkům vlastně jen jednu připomínku. Propojovací kablík je trochu dlouhý a často pokroucený. Ale to je prosím vše. Jinak mi sluchátka i díky fixačním ouškům parádně drží v uších, při správném natočení nijak netlačí a poslušně slouží až do úmoru. Ten nastává pravidelně po páté hodině poslechu, kdy je sluchátka nutné nabít, ale to už svůj osobní maraton stejně dobíhám pomalu i já. V tomto směru sluchátka skutečně bodují a není jim mnoho co vytýkat. Dokonce i dosah Bluetooth signálu je slušný a nerozhodí ho žádné nošení telefonu po kapsách nebo v batohu. Co dodat, výhodná koupě roku je zde na spadnutí. Pokud ještě sluchátka obstojně zahrají...

Zvukové představení

Máme tu cenovku pod tisíc korun, Bluetooth přenos a sportovní ergonomii na výbornou. To by byla solidní nabídka vlastně i v případě, že by sluchátka nehrála vůbec. Ale vážně, sluchátka samozřejmě hrají a to docela sympaticky. Kvůli přenosu Bluetooth má sice zvuk tradičně zubatější a typicky roztřepené výšky, ale to je asi tak jediné, na co si můžeme v dané kategorii stěžovat. Jejich zvuk je naladěný tak, aby nás nakopnul basem ve chvílích, kdy lenost začíná vítězit nad odhodláním, ale přitom nepostrádá ani jiskru ve vysokých frekvencích. Středy jsou trochu na jistotu a při zdi, ale zase nejsou nijak tragicky zkreslené nebo tonálně posunuté. Opět to musíme říct: vzhledem k ceně nevídaná performance!

Jak zní v podání tohoto modelu naše oblíbené desky:

Lorde - Pure heroin (FLAC 96/24)
Příjemný bas má impozantní hloubku a detaily jsou čisté, ale celkově mám dojem, že je v nahrávce trochu ticho. Některé složky kolem středů jsou prostě tišší. Vokál je ale příjemný.

Star Wars - The Force Awakens (FLAC 192/24)
Pro bluetooth špunty za pár stovek je to těžký úkol, ale výsledek je nakonec celkem dobrý. Orchestr zní hezky živě, mohutně a pro méně náročné ucho také uvěřitelně.

R.E.M. - Out Of Time (FLAC 192/24)
Velká pohodovka od R.E.M. funguje se sluchátky QCY Phantom náramně. Vzhledem k ceně a povaze sluchátek je poslech přirozený, vyvážený a svěží.

Macy Gray - Stripped (FLAC 192/24 binaural)
Kontrola basu je vcelku dobrá a dobrý bas je u této desky základ. Bohužel se ale trochu ztrácí pásmo středů, které zní vyklizeně. Trumpeta působí hrozně maličká. Opravdovost nahrávky tedy není ideální.

System of a Down - Toxicity (FLAC 96/24 vinyl rip)
Slušné rozlišení sluchátek dělá z poslechu elektrických kytar velký požitek. Zvuk je tak akorát ostrý i hutný. Basa sice rozhodně nemá tak jasné kontury, jako u drahých in-ear modelů, ale to se ani čekat nedá.

Autor: PetrM

  • QCY QY19 Phantom

  • Celkové hodnocení:
  • Nedostižný poměr cena / výkon, překvapivě čistý zvuk s dobrým basem, vysoký komfort, dobré zpracování

  • Spojovací kablík se nechce narovnat a je dost dlouhý, méně pružné silikonové nástavce

  • Cena
    690 Kč