Recenze techniky

25. 10. 2019

Audeze LCD-i3 jako nejlepší sluchátka do kanceláří i ložnic

Audeze | Bluetooth | In-ear

Svět postupně opouští dráty a Audeze nechce tuto změnu prospat. Nový model polo-otevřených in-ear sluchátek tak už nemusíte mít jen s klasickým nebo lightning kabelem. LCD-i3 totiž dostanete rovnou s oběma typy a navíc s Bluetooth adaptérem za krk. Budou ale stále tak příjemnými partnery pro dlouhé poslechové maratony?

Design a konstrukce

Design se mění, zatímco jádro konstrukce i celková filosofie zůstávají beze změn. Původní iSine 20 působily tak trochu jako zjevení. Novinka LCD-i3 už logicky takové pozdvižení nezpůsobí, ale není to jen tím, že přichází až jako nástupce. Oproti měděné pavoučí síti modelu iSine 20 je její pruhované černé překrytí o dost méně výjimečné a nic na tom nemění ani přechod od plastové vnější strany k mnohem ušlechtilejšímu hořčíku. Novinka se více podobá vlajkové lodi LCD-i4, ale svou výjimečností je spíše na úrovni nejnižšího modelu iSine 10.

Samotné zpracování i celkový dojem ze sluchátek jsou ale stále vynikající. I tentokrát budete mít pocit, že jsou vaše sluchátka opravdu hodnotná a technicky pokročilá. Jejich konstrukce jako by nechávala běžné in-eary vzadu a zasvěceným zpřístupňovala úplně nové obzory. Kvalitu i charakter dřívějších modelů si zachoval také plochý kabel s poměrně tuhou izolací. Někdy je trochu složité ho narovnat a od uší dolů také nesplývá úplně hladce, ale časem trochu zvláční a co je nejdůležitější, je dosti odolný v čase.

Komfort, praktičnost

Zmínkou o kabelu už jsme vlastně načali i kapitolu praktičnosti. V tomto ohledu ale zůstává zásadním otazníkem spíše samotný koncept sluchátek, který je sice typu “in-ear”, ale díky polootevřené konstrukci téměř neizoluje od okolí. Použití na cestách nebo dokonce venku je tak v podstatě nemožné. Posloucháte-li však především při práci v kanceláři, doma nebo kdekoli v klidnějším prostředí, oceníte koncepci i úroveň komfortu LCD-i3 naplno. Důležitá bude jistě i informace, že ve směru ze sluchátek ven se zvuk šíří naprosto minimálně, takže není problém poslouchat v tiché noční ložnici, kde už někdo usíná.

Sluchátka stačí do uší zastrčit jen zlehka a ze zvuku už dostanete prakticky všechno včetně basové složky. Nově tvarované můstky pro zavěšení sluchátek za ucho sice už nedrží tak pevně, ale tím jak vyvíjejí menší tlak jsou ještě pohodlnější a navíc se i výrazně lépe nasazují. V balení přibyly i další druhy fixačních nástavců, ale osobně mi žádné nevyhovují tak jako plastová ouška pro zavěšení za ucho. Po správném usazení a nastavení příjemné hlasitosti můžete poslouchat klidně celý den a vaše uši i celá hlava budou úplně v klidu. Neznám jiná sluchátka, která by nabízela podobně neunavující zvuk i komfort nošení.

Výbava

Jak už jsem zmínil v úvodu, výbava se nám rozšířila o Bluetooth kablík vedený za krkem. Pro správné vyvážení je na jedné straně umístěna baterie, zatímco na druhé elektronika včetně 3tlačítkového ovládání. Potvrdit můžeme výdrž nad 7 hodin a stejně tak i přítomnost vynikajícího HiRes kodeku aptX HD.

Celkově je ale balení mnohem bohatší. Nechybí klasický kabel Jack 3.5 mm, lightning kabel, dostatečně prostorné pouzdro ani hromada nástavců a fixačních pomůcek. V tomto ohledu jdou sluchátka příkladem celému trhu.

Zvukové představení

Jakožto spokojený a hrdý majitel Audeze iSine 20 jsem byl logicky nejvíc zvědavý na to, kam se proti předchůdci posunul zvuk. Už první kontakt mě uklidnil, protože typický a nezaměnitelný charakter iSine zůstal zachován. Zvuk je i nadále jiný než cokoli, co dokáže vyprodukovat jakýkoli in-ear model na trhu. Je příkladně vyvážený, charakterem univerzální, neskutečně informativní, robustní v pásmu středů a navíc i vzácně otevřený. V celém rozsahu je nenápadně, ale zároveň dokonale kontrolovaný a míra zkreslení je rekordně nízká. Místo klasického tlaku in-ear sluchátek sází LCD-i3 na kompletní reprodukci a určitý “RAW” charakter, který dovoluje uživateli jednoduché finální doladění ekvalizérem. Oproti předchůdci přidává novinka především v síle basů, které jsou nyní plnější a razantnější. I bez použití DSP se najednou dostávám na lahodnou úroveň, která baví doslova na každé nahrávce.

Kromě lehce posíleného pásma basů se povedlo malinko zkrotit i hodně expresivní pásmo středů. Další důvod nepoužívat do budoucna žádné DSP. V oblasti nejvyšších frekvencí a prostoru je změn asi nejméně, ale mám dojem, jako by se detaily lehce zakulatily a malinko ustoupily vzad. Mnohem více je to ale slyšet při použití kabelu Cipher Lightning nebo při poslechu přes Bluetooth. I přes veškerou snahu DSP a kodeku aptX HD (nebo právě díky jejich zásahu?) je zvuk temnější, měkčí, citelně méně středový a také méně jiskřivý v nejvyšších frekvencích. Zároveň je ale dokonale čistý na pozadí, bez jakéhokoli rušení i bez typických artefaktů v oblasti výšek. Nová basová razantnost, celková přirozenost a plnost jsou navíc na vynikající úrovni, aniž bychom měli co do činění s basově zatíženým modelem.

Při poslechu přes běžný kabel tedy dostáváme ještě lépe vyvážené a kompletní iSINE 20, zatímco při poslechu přes Bluetooth je charakter lCD-i3 o poznání mainstreamovější a tím i vstřícnější. Řekl bych, že při prvním kontaktu dokáže oslovit více. Časem ale stejně možná skončíte u pravého RAW charakteru čistých LCD-i3 bez zásahu DSP… stejně jako já.

Jak se hodí LCD-i3 pro základní hudební žánry:

Taneční hudba, hip-hop
Fantastická kombinace pro náročné. Velmi solidní basový základ doplňují exkluzivní vokály a přirozenost, která si dokonale rozumí snad s každou deskou.

Klasická hudba, orchestr
Velmi spolehlivá kombinace s dospělým zvukem, opravdovostí, ale i trochu menší vzdušností a separací nástrojů. Méně sluchátkový, více reproduktorový přístup ke zvuku.

Pop, rock
Vynikající kombinace, která ukáže, jak je to se zvukem desky doopravdy. Dokonale přehledný zvuk kytar, přirozené vokály a zase ta přirozenost.

Jazz, akustická hudba
Perfektní kombinace, která nechá vyniknout kvalitní produkce i veškeré nuance jednotlivých nástrojů. Nekonečná radost sledovat pevnost basy, živost saxofonu i přítomnost zpěvačky.

Metal
Jedinečná kombinace pro náročné. Bez wow efektu, dunivého kopáku a přepálených činelů, zato však s dokonalou čitelností kytar, basových linek a opravdovostí v každém ohledu.

Verdikt

Výjimečná sluchátka pro všechny, kteří chtějí slyšet zvuk svých milovaných desek v RAW a dokonale spravedlivé podobě. To vše v maximálním dlouhodobém komfortu, ale bez izolace od hlučného okolí. V případě poslechu přes Bluetooth navíc získáte mnohem vstřícněji a zábavněji laděná sluchátka, než jsou LCD-i3 bez DSP efektu.

Autor: PetrM

 • Audeze LCD-i3

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  4/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  5/5
 • Zábavnost
  3/5
 • Vybavenost
  5/5
 • Jedinečné neutrální ladění, otevřený a vzdušný zvuk in-ear modelu, krásně posílený bas, absolutní komfort, zpracování, odolnost kabelu

 • Polootevřená konstrukce omezuje použitelnost, neutrální spravedlivé ladění neocení každý, plochý kabel se chová vzpurně

 • Cena
  24 990 Kč