Ve zkratce

13. 1. 2022

HiFiMAN Edition XS – nově s technologií Stealth Magnet

HiFiMAN | Over-ear

HiFiMAN ohlašuje návrat k úspěšnému otevřenému modelu Edition X, přidává nové technologie a cenu přitom drží na sympatické hodnotě 14 tisíc. Můžeme se těšit na ideální kompromis mezi modely Sundara a Ananda?

Návrat edice X s výrazným S navíc

Dle vyjádření výrobce byla Edition X z roku 2015 jedním z největších úspěchů značky. Její návrat do nabídky ale údajně nedával smysl do chvíle, než mohla nabídnout nějaký výrazný posun oproti původní verzi. V roce 2022 ale čas zjevně dozrál a na trhu se objevuje novinka XS, vybavená o 75 % tenčí membránou NEO a především novou technologií akusticky transparentních magnetů Stealth.

Stealth Magnet Technology

Nová struktura magnetů byla upravena tak, aby měla výrazně menší vliv na zvukové vlny procházející skrz. Dle výrobce to znamená doslova "drastické" omezení deformace zvukových vln na cestě od měničů k uším, redukci jejich vzájemných turbulencí, a tím tedy snížení celkového zkreslení zvuku.

Král přirozenosti a prostoru

Nový model by měl zvukově vycházet ze svého předchůdce, ale nově použité technologie určitě přinesou i zajímavý posun. Očekávat bychom měli spíše neutrální zvuk s opravdu velkolepým prostorem a klidem při reprodukci. Pokud by se model trefil mezi ikony Sundara a Ananda nejen cenou, ale také svým zvukovým laděním, mohla by být novinka XS skutečnou událostí minimálně první poloviny roku 2022.

Specifikace

Impedance: 18 ohmů
Citlivost: 92 dB
Rozsah: 8 - 50.000 Hz
Hmotnost: cca 400 g

Cena: 13.990 Kč

Dostupnost: únor 2022

Autor: PetrM