Ve zkratce

21. 10. 2022

ROON 2.0 a nová aplikace ARC

roon | STREAM

Skvělý, ale drahý?

To bezpochyby platilo od uvedení ROONu na trh. S novou verzí 2.0 a především novou mobilní aplikací ARC (Android, iOS) ale přichází klíčová novinka, která by mohl kormidlem "nákladnosti" tohoto streamovacího softwaru výrazně pootočit.

ROON byl pro svou bezchybnou práci se zvukem i hudební knihovnou vždy hodnocen nejvyššími známkami. Jeho schopnosti streamování v  jednoduchém či multiroom režimu byly famózní, ale vždy byly vázány na jedinou domácnost. Na cesty ani do kanceláře jste si ROON a s ním i vaši soukromou hudební knihovnu brát nemohli. Až do teď.

ROON ARC - vemte si ROON kamkoli

Roon připravil s novou verzí jádra 2.0 také novou mobilní aplikaci ARC, díky níž můžete k aktivnímu jádru na vašem domácím PC / serveru přistupovat prakticky odkudkoli. Stačí mít na telefonu zapnutá data (nebo být připojen k jakékoli WiFi síti) a mít doma zapnutý počítač s jádrem ROON 2.0 - to je vše.

Pokud tedy máte v ROONu připojenou i vlastní objemnou hudební knihovnu s nahrávkami, které byste na službách jako TIDAL nebo Qobuz hledali marně, získáváte s aplikací ARC svou vlastní streamovací službu, jejíž kvalitu zvuku si navíc můžete sami řídit. K dispozici jsou hned 4 úrovně kvality od originální až po úspornou mobilní. Kromě toho získáváte na cestách přístup k vlastním playlistům, uloženým žánrovým rádiům a tipům pro poslech. Vše, jako byste právě používali ROON doma.

Aplikace ARC navíc hned od první verze umožňuje také stažení hudby (z lokální knihovny, nikoli TIDALU) do telefonu pro pozdější poslech bez čerpání dat. Velmi snadno tak přenesete obsah z vaší knihovny přímo do telefonu. A pokud jste chtěli pro offline poslech ukládat i alba ze služby TIDAL, která je v aplikaci ARC napárovaná také, použijte zkrátka originální aplikaci TIDAL.

Více o službě i nové aplikaci najdete zde: https://roonlabs.com/

Autor: PetrM