Srovnávací testy

28. 2. 2022

Intezze ALPHA vs. TINHiFi T1 Plus – souboj pod hranicí tisícovky

In-ear | Intezze | TinHifi

Oba modely jsou na trhu krátce, oba pořídíte za nějakých osm stovek a oba jsou dílem poměrně malých značek, snažících se ukrojit si kousek z dortu, aktuálně porcovaného značkami jako FiiO nebo KZ. V případě Intezze jde dokonce o první drátový in-ear model tohoto výrobce. Projeví se větší zkušenost TinHiFi? Nebo nás po povedeném TWS modelu CLIQ potěší značka Intezze dalším výjimečným kouskem?

Oba modely sluchátek seženete u sluchátkových specialistů na AUDIGO.CZ

Design a konstrukce

Držím v dlani oba modely a říkám si, kam už jsme se stačili posunout v konstrukci opravdu levných in-ear sluchátek. Oba modely působí velmi solidně, kvalita plastů i jejich zpracování jsou na dotek velmi dobré... mám pocit, že rozdíly se tady smrsknou čistě na jiné pojetí designu. V tomto směru u mě lehce vede model T1 Plus, na jehož poloprůhledné čelní plošce s metalickým efektem chybí jakékoli logo, které by narušovalo jednoduchost sluchátka. Designově lépe je zakomponován také černý 2pin konektor oproti průhlednému na modelu Alpha.

Ani poloprůhledné tělo modelu Alpha nevypadá vůbec zle, avšak vedle konkurenta přeci jen zarazí jeho větší hloubka a zjevně poloprázdná skořápka, do které by se pohodlně vešly ještě další dva měniče. Na druhé straně ale potěší kovová tryska zvukovodu s lehce zapuštěnou mřížkou. V tomto směru je Alpha určitě poctivěji vyrobená a slibuje i vyšší odolnost vůči zanášení mřížky nečistotami.

Kabely obou modelů od sebe prakticky nejde rozeznat. Oba jsou splétané, čistě černé a velmi podobná je i jejich tloušťka. Oba se velmi dobře nosí, jsou za ušima sotva znát a celkem poslušně splývají dolů. Oba se ale umí zamotávat, takže je dobré najít si grif pro ukládání v nějakém pouzdře. Součástí balení žádné takové bohužel není. Izolace modelu T1 Plus je o kousek poddajnější, ale Alpha zase působí o něco robustněji a odolněji.

K zásadnímu rozdílu mezi oběma kabely se dostaneme až na jejich úplném konci. Zatímco Alpha sází na velmi povedený částečně zahnutý a navíc miniaturní konektor, najdeme u modelu T1 Plus běžný rovný Jack bez větší ochrany kabelu před ostrým ohybem. V tomto směru za mě vítězí Intezze, jehož konektor z telefonu mnohem méně vyčnívá a působí také odolněji.

Komfort

I přes viditelný rozdíl v tloušťce sluchátek obou modelů platí pro oba stejné hodnocení: je radost mít taková sluchátka v uších! Nevím o ničem, co by narušovalo pohodlí při jejich poslechu. Bez jakéhokoli bádání mi oba modely padnou do uší a ani po delším poslechu nevnímám žádnou hranu, která by na vnitřní část uší tlačila. Hloubka samotného sluchátka v tomto ohledu nehraje žádnou roli. Model ALPHA mi dokonce v uchu drží možná i jistěji díky mírnému rozšíření zadní části, které je u modelu T1 Plus naopak velmi úzká. Při tahání za kabel ale z ucha nevyjíždí ani jeden z modelů, což beru jako zásadní.

Izolace od hlučného okolí je poměrně individuální záležitost, závislá do značné míry na zvolených nástavcích. Osobně používám nejčastěji nástavce silikonové (jiné ani žádný z testovaných modelů nenabízí). Při poslechu v hlučném prostředí vás oba modely přenesou na "tiché místo" jen částečně, a řadí se tak spíše k průměru. O kousek lépe je na tom možná Alpha. TinHiFi je v uchu usazeno přeci jen o fous lehčeji a izolace je tím pádem mírně redukovaná.

Zvukové představení

Jak asi v roce 2022 hrají in-ear sluchátka v ceně osmi stovek? Komu bude jejich kvalita stačit a kdo už by si měl připlatit? To jsou asi zásadní otázky našeho článku. Karty jsou přitom mezi oba soupeře rozdány od začátku celkem jasně. Alpha je větší rváč, má větší nasazení, více energie, mohutnější bas i jasnější detaily. Je zkrátka víc rozjásaná a vtáhne vás rychleji do hry. Model T1 Plus je proti tomu vyváženější, pocitově dospělejší, relaxovanější a zdá se příjemnější na dlouhý poslech.

Intezze ALPHA
Co je nejlepší na poslechu Intezze ALPHA? Že vás okamžitě ohromí tím, kolik muziky dnes seženete za pár stovek. Od začátku mi sluchátka servírují šťavnaté basové linky a moc hezky cinkající detaily bez nějakých zásadních rušivých mínusů. Jakožto zábavně laděná sluchátka s typickým charakterem do V fungují "alfy" náramně. Vzhledem k ceně budou rozhodně patřit k nejlépe hodnocených modelům na trhu.

Bas má oproti T1 Plus určitě větší objem a podobně sympatickou údernost, ale navíc může díky zataženějším středům přeci jen více vyniknout a zářit. Taneční i rocková hudba z toho jednoznačně těží. Sluchátka přitom nechávají zapomenout na jakékoli nepopulární hučení na pomezí basů a středů. Vokály jsou pravda útlejší a je cítit jejich menší naléhavost, ale to není nic, co bychom neznali u špuntů až do nějakých čtyř tisíc.

Potvrzením hřejivě zábavných ambicí modelu Alpha je jasnější pojetí detailů, které umí krásně cinknout, ale přitom si dávají pozor, aby nepřekročily nebezpečnou hranici, za kterou už sykavky začínají řezat do uší. Lehce nadprůměrné je díky tomu i podání prostoru a celkové rozlišení zvuku. Alpha sice nepřináší z pohledu ladění nic extra nového, ale co je důležité, posouvá standardy dostupného HiFi do rekordně nízkých cenových relací.

TINHiFi T1 Plus
A co mě nejvíc baví na zvuku T1 Plus? Jednoznačně poměr hloubky basů k jejich objemu. Oproti neutrálu totiž nemuseli kluci v továrně bas nijak zásadně posilovat, a přesto zabírá z opravdu velké hloubky. Líbí se mi i způsob, jaký umí udeřit. Přitom ale zůstává na přechodu do středů hezky přehledný a informativní. A protože nejsou ani středy nijak utlačované převahou okolních frekvencí, dostáváte rázem neobvykle informativní a zodpovědně laděná sluchátka, jakých není v této cenové kategorii mnoho.

Samotné středy mají hodně energie, ale nijak rušivě na mě ve vokálech nekřičí. Tonálně jsou celkem OK. Víc asi v dané ceně čekat nejde. Už jejich samotnou přítomnost a kompletnost vnímám jako malé vítězství. Kvůli celkově nižšímu rozlišení zvuku ale nenabízejí takovou kresbu, na jakou jsme zvyklí u dražších modelů. Hodně netradičně je na poměry levného HiFi pojaté i pásmo výšek. Detaily jsou tlumenější, uhlazené a celkově mnohem méně jiskřivé, než je v této ceně obvyklé. Člověk si na to ale za chvíli zvykne a při delším poslechu takový přístup naopak působí velmi přirozeně. V přímém srovnání s konkurenty si tuto uhlazenost ale zase rychle uvědomíte.

V podání prostoru pravda sluchátka nijak excelovat nebudou. Zvuk se tlačí hodně na středovou osu a výrazně lépe na tom kvůli méně jasnému zvuku není ani vzdušnost nebo separace nástrojů. Přesto mi ale celkové ladění sluchátek dává smysl, líbí se mi jejich charakter a vůbec mi nevadí trávit s nimi další a další hodiny. Vlastně musím ocenit i jejich odvážné ladění, které jde proti klasickým zvyklostem levného HiFi z Asie a snaží se nabídnout zodpovědnější přístup namísto čisté zábavy.

Verdikt

I kdyby na trhu nebylo jiných sluchátek pod hranicí 1000 Kč, vybral bych si z dané dvojice úplně v pohodě a ještě bych si pochvaloval, jak dobře jsem nakoupil. V prvé řadě jsou oba modely neskutečně dobře tvarované a tudíž i pohodlné při nošení (včetně malých uší!). Oba modely navíc pojí se zdrojem signálu velmi příjemný kabel, na který při nošení rychle zapomenu. No a nakonec jde o dva modely s rozdílným, ale dobře definovaným laděním, takže si "to svoje" najde asi každý. Větší parádu na první poslech slibuje basovější a zábavnější ALPHA. Naopak zodpovědnější, klidnější a více vyvážené ladění na delší poslech přináší do hry model T1 Plus. Stačí si zvolit cestu. Nebo vzhledem k ceně 800 Kč vzít rovnou oba modely a střídat je podle nálady a situace. Náš případ!

Autor: PetrM

 • Intezze ALPHA

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  5/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Zábavnost
  4/5
 • Cena / výkon
  5/5
 • Vynikající plnost basů, dobrá přehlednost zvuku, skvěle zvládnuté detaily, celkové ladění vzhledem k ceně, velmi pohodlný tvar, solidní kabel, miniaturní konektor

 • Kabel se umí zamotávat, chybí pouzdro, tělo sluchátka zbytečně hluboké

 • Cena
  799 Kč
 • TINHiFi T1 Plus

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  4/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Zábavnost
  3/5
 • Cena / výkon
  5/5
 • Netradičně kompletní bas bez nutnosti posílení, dospělé ladění včetně středů, uhlazený a klidný projev, solidní kabel, absolutní komfort nošení, neuvěřitelné lehká

 • Kabel se umí zamotat, chybí pouzdro, rovný konektor Jack není moc skladný, zvuk s menším nadšením a jiskrou

 • Cena
  790 Kč