Ve zkratce

30. 10. 2018

Shanling M5s – HighEnd tlačený úspěchem miniatury M0

DAP | Shanling | Wireless

Nový dravec ve výběhu

Asi se shodneme na tom, že nejdynamičtěji se vyvíjející značkou na poli HiRes přenosných audio přehrávačů aktuálně není Astell&Kern ani FiiO. Jeden svými cenami pomalu ztrácí kontakt s běžným zákazníkem, druhý zase jako by nevěděl, jestli budou lepší tlačítka, kolečka, Android nebo vlastní systém. Mezi nimi ale jako šipka letí vpřed právě Shanling. Na svém miniaturním přehrávači M0 ukázal všem, do jak malé krabičky se dá zabalit špičkový zvuk a jeho popularita na trhu nezná mezí. Poučit by se z ní chtěl i nový model na opačném konci nabídky, highendový M5s.

Přístroj už sice nebude tak k sežrání jako M0, ale základní tvar, způsob ovládání i vizuál softwaru budou M0 více než připomínat. Z toho vyplývá, že bude M5s na pohled i na dotek opět zdrojem velké radosti. Na rozdíl od běžné krabičky od sirek nabídne hned dvojici D/A převodníků AK4493EQ v plně symetrickém zapojení (včetně výstupu 2.5 mm). Výrobce navíc slibuje i solidní výkon 130 mW @ 32ohm (3.5 mm) / 300 mW @ 32ohm (2.5 mm) a podporu HiRes nahrávek až do 768 kHz / 32 bit včetně DSD 256.

Vzduchem všemi směry

V době bezdrátové ale přehrávače bodují trochu jinými údaji. Tak třeba přenos Bluetooth funguje opět v obou směrech a to s kodeky LDAC, AAC i aptX (ten pouze odesílá). Kromě toho můžete zapojit M5s do domácí sítě WiFi a přehrávat hudbu ze serverů a obřích disků. Streamování podle všeho dostupné nebude - berte to jako cenu za příjemné ovládání, které se obejde bez systému Android. Jako třešničku na dortu zmiňuje výrobce poctivé měděné stínění zvukových obvodů a celkovou výdrž kolem 16 h, což rozhodně není málo!

Cena? Asi 430 dolarů, u nás + daně

Dostupnost? Doufejme, že začátek listopadu...

Podrobnou specifikace najdete zde: Shanling M5s

Specifikace

3.2 palcový dotykový displej
DAC: 2x AKM AK4493EQ
Symetrický výstup na 2,5 mm jack
Dvousměrné Bluetooth s podporou LDAC a AAC
Wi-Fi
Výdrž 16 - 17 h
MTouch systém ve verzi 2.0

Autor: PetrM