Ve zkratce

27. 5. 2020

iBasso chystá útok na dvou frontách

DAP | HighEnd | iBasso | In-ear

iBasso DX220 MAX

Pro útok na nejvyšší patra přenosného HiFi si výrobce připravil limitovanou edici přehrávače DX220. S cenovkou vysoko nad 40 tisíc ale zřejmě čekáte víc než jen omezenou sérii s novým designem a případně i jiným převodníkem. Varianta MAX naštěstí mnohem víc také přinese. Konkrétní specifikace zatím není známá, ale mluví se o masivním výstupu až 8,8 Vrms symetricky. Zesilovač navíc pracuje v čisté třídě A, což si žádá i patřičný přísun energie z baterie. DX220 MAX proto používá hned dvě - jedna osmivoltová napájí pouze analogovou část, zatímco druhá, stejně velká, má na starosti obvody digitální. Obě části jsou od sebe navíc precizně izolovány.

Sám tvůrce mluví o velkých možnostech pro další zlepšování přenosných přehrávačů, přičemž DX220 MAX by měl být modelem, který posune laťku a pěkný kus výš.

Uvedení na trh: červen 2020
Cena: cca 40 - 50 tisíc Kč

Špunty IT00 pro basové nadšence

Kromě vlajkové lodi mezi přehrávači připravil výrobce také velmi dostupný in-ear model v hodně lákavém bílém kabátku. Ukrývat bude klasický dynamický měnič o průměru 10 mm a jeho zvuk má údajně excelovat především v podání basů. Samozřejmostí je kvalitní vyměnitelný kabel s napojením MMCX a také předchozími modely prověřená ergonomie, umožňující komfortní usazení prakticky v každém uchu.

Měnič: dynamický (10,0 mm)
Rozsah: 10 Hz - 35 kHz
Citlivost: 106 +/- 2dB
Impedance: 16 ohm
THD: <1% (at1kHz / amW)

Uvedení na trh: červen 2020
Cena: cca 2.190 Kč

Autor: PetrM