Výběry top modelů

4. 9. 2017

Prodavač Audigo Brno – Radek a jeho TOP modely

Best Of

Zaměstnanci prodejen Audigo (zatím?) nejsou ve světě High End Audia žádnými celebritami a svůj statut velkých autorit teprve nesměle budují. O jejich názor na sluchátka je však z nějakého důvodu stále větší zájem. Po měsících opatrného naznačování a mlžení proto nastal čas odhalit celou pravdu a prozradit audiofilské veřejnosti, které modely sluchátek uctívají ti, kteří s nimi vstávají, pracují i usínají…

RADEK

--- prodavač brněnského Audiga ---

Audio-Technica ATH-MSR7

MSR7 je model, který mi vyhovuje ve všech možných směrech (cena, design, zvuk, pohodlnost). Pokud je všeobecně obtížné najít universální model, tento by do značné míry mohl tuto kategorii obhájit: je krásný, stylový, rozhodně vám ve společnosti ostudu neudělá. Má příjemně rozložené zvukové spektrum, zvládne většinu žánrů. Uzavřená konstrukce dobře utlumí, přesto rozumné množství basů neunavuje při dlouhodobém poslechu. Z počátku vyšší přítlak je po čase eliminován molitany s paměťovou pěnou. Zároveň je to jeden z nejprodávanějších modelů.

. . . . .

Grado RS2e

Jedno z nejkrásnějších zvukových představení nabídnou ručně vyráběné Grado RS2e. Přesto tento kousek rozděluje posluchače na 2 tábory, kdy pro jedny je příliš ostrý ve výškách a teprve když jim dají druhou šanci, například po srovnání s jiným modelem, poznají krásu a detail zvuku, který umí jen Grado. Pro příznivce značky jednoznačně nejlepší koupě.

. . . . .

Beyerdynamic T51p

V kategorii on-ear sluchátek je cena posunuta trochu níž, proto dát 6 a půl tisíce za sluchátka na "cestu" není tak samozřejmé. U tohoto modelu se vám však investice jednoznačně vyplatí. Umístit TESLA měniče do tak malé konstrukce je jednoznačná přednost. Díky jejich vyladění dostanete na cesty obrovskou porci detailů, příjemný a zábavný zvuk a přitom i pohodlí, které často u on-earů neočekáváte. Kvalitně zpracovaná konstrukce dodá pocit výjimečnosti při nošení.

. . . . .

Grado iGe

Na základně mého poslechu mohu potvrdit, že se jedná o jeden z nejnávykovějších modelů mezi in-eary. Žádný jiný mě nebavil tak jako tento. Velký detail, který znám u velkých modelů Grado najdu i zde (samozřejmě s přihlédnutím ke konstrukci). Příjemně vyvážený zvuk, kterému nic nechybí, ale ani nepřidává zbytečné kudrlinky. Komu u Grado mírně chyběly basy, zde je v rozumné míře najde. A komu snad nesedla větší ostrost, tak zde se sluchátka obejdou bez ní. A pokud jde o nudný vzhled, stojí za to si zvyknout, protože u Grado vždy vítězí zvuk nad designem.

. . . . .

Audio-Technica ATH-M50x

V této kategorii by se mohlo nacházet více modelů od zavedených německých značek jako jsou modely Sennheiser HD25 II nebo Beyerdynamic DT770 Pro, ale osobně bych na první místo vysadil japonskou Audio-Techniku s modelem M50x, která si kultovní status zaslouží. Nejen, že je dlouhodobě užívána např. v Americe ve většině renomovaných nahrávacích studiích, ale je to zároveň tak všestranný model, že jej využijete jak při práci v kanceláři, nebo na cestách, tak i doma u počítače. Dosahuje toho především svým zvukem, který není jen přísně studiový, jak by se dalo z kategorie očekávat, ale naopak je rozumně zábavný, chytlavý, žánrově všestranný a samotný model je i přes plastovou konstrukci velice odolný. Máte tedy na několik let o zábavu postaráno.


Na které další kousky nedám dopustit?

Meze 99 Neo

Krásný a extravagantní vzhled je oproti Meze 99 Classics decentnější a tolik nekřičí. To samé se dá říct o zvukovém představení, které je klidnější a vyváženější (nemá tak výrazné basy). Velká míra detailů a čitelné rozložení nástrojů dává při poslechu příjemný pocit, který vás jen tak neunaví. Cenou, zvukem i vzhledem jsou příjemnou alternativou k MSR7.

Astell&Kern Michelle

Michelle vám z velké míry nabídne vše co od in-earů i od renomované značky očekáváte: velkou vstřícnost ke všem žánrům, obrovský komfort při nošení, krásný vzhled a velice dobrý poměr mezi přesností a zábavností. Basů je dostatek, ale nikdy nepřekročí vhodnou mez. Je to šperk mezi špunty, který bych se nebál doporučit komukoliv.

Audeze SINE

Podobně jako se model T51p chlubí výjimečnými měniči TESLA, patří do ligy výjimečných také model SINE s jeho měniči magnetoplanárními. Malý zázrak na uších, který je dokonale zpracovaný, po zvukové stránce velice vyvážený a jestli bych u zmíněného modelu T51p vyzdvihoval míru detailů, tak v tomto případě je ještě mnohem větší. Opravdu příjemné překvapení, kde se investice do sluchátek skutečně vyplatí.

Audio-Technica ATH-ATH1000Z

Větší velikost a unikátní podpůrný systém 3D wing dává tušit velké pohodlnosti, vzdušnosti a dlouhému poslechu. Přesné detaily a velký prostor dodává při poslechu pocit, že máte na uších výjimečný kus techniky. Zpracováním sluchátka rovněž vynikají. V podobné ceně se něco lepšího hledá těžko.

Audio-Technica ATH-AVC500

Kultovních sluchátek je opravdu celá řada. Mnozí by jmenovali Sennheiser HD600, já mám pak raději Sennheiser HD650. Ze špuntů bych vybral Shure SE215 nebo Etymotic HF5. Zůstanu však u modelu, který se dlouhodobě úspěšně prodává a je o něj stále zájem. Důvodem je velice zajímavý poměr cena / kvalita zvuku / pohodlnost. Model, který nejčastěji uplatníte doma u televize nebo počítače, ale není u něj výjimkou i použití v kanceláři.

Radek, Audigo.cz

Autor: PetrM