Hudební recenze

10. 5. 2018

Testujeme špunty 1More Triple Driver In-Ear

1more | In-ear

Celokovové hybridní špunty se třemi měniči a třemi tisícovkami v kolonce Cena? Takovou nabídku ani dnes ještě nepotkáváme na každém rohu. Teď ještě aby se tato hybridní vlna nezastavila hned na první překážce, kterou zdaleka nemusí být zvuk samotný. Co třeba taková odolnost a komfort? Jak si méně zkušený výrobce 1More povede v těchto disciplínách?

Na čem se testovalo: Astell&Kern AK70, iBasso D14, FiiO F9, ATH-E40, ATH-LS50iS

Design a konstrukce

Na první pohled se špunty 1More Triple Driver In-Ear profilují jako designově poměrně tvrdý a odvážný model. Samotná kulatá část sluchátka v šedo-fialovém odstínu působí aktuálně a má i potřebný šmrnc, ale při pohledu na extrémně dlouhý zlatavý krček s vyústěním kabelu zaplesá asi jen srdce obráběčovo. Vedle klíčů od kamarádova BMW bych asi sluchátka na stůl v hospodě pyšně neodkládal. Ostatně podobný design viděli jako futuristický naposled snad tvůrci původních Hvězdných válek na konci sedmdesátých let. Zpracování samotné je však strojařsky poctivé a z žádného detailu není cítit snaha o úsporu dolarů za každou cenu. V tomto směru nemůžeme sluchátkům vytknout ani špatně zastřižený chloupek.


To kabel naopak s chloupky nešetří a místo jemného zastřižení by nejprve potřeboval nahrubo pokosit. Neříkám, že kvůli němu sluchátka nestojí za nic, ale na dotek i pohled prostě nemá parametry odpovídající cenovce. Textilní opletení samo osobě není na škodu – je především lehké a nemá sklony tvrdnout po častějším setkání s potem – ale při nemožnosti táhnout kabel za uchem je taková izolace při kontaktu s oblečením jednoduše moc hlučná a bez jakýchkoli přechodek také nikterak robustní. V horní části je sice kabel kvůli eliminaci hlučnosti izolovaný gumou, ale nevím - jsem to jenom já, komu to přijde na hlavu postavené? Právě v partiích tváře a krku je přeci kabel v kontaktu s potem nejčastěji, takže by se naopak hodila izolace textilní. Navíc jeho dolní část stejně při kontaktu s oblečením rachotí.


Celých 120 centimetrů rozpačitosti zakončuje v nedbalkách také přímý konektor, který je sice příjemně krátký, ale bohužel jen díky absenci jakýchkoli pružných přechodek, které by mohly kabelu prodloužit život. Škoda, že nebylo kabelu věnováno tolik pozornosti, jako preciznímu balení. Dobře se ostatně dívá i na úhlednou sestavu nástavců v různých velikostech a parádní pouzdro. U něj bych ale ocenil větší vstupní otvor - takto si při ukládání sluchátek připadám, jako bych si zapomněl sundat lyžařské rukavice.

Komfort a praktičnost

Špunty 1More ale zjevně nepřicházejí na trh, aby si podmanily svět milovníků vytříbeného designu a nezničitelných profi kabelů á la Shure. Kdo se umí o sluchátka starat a neřeší, jestli svým designem odkazují na funkcionalismus nebo baroko, může teď pomalu rozšířit svůj osobní nákupní seznam. Sluchátka Triple Driver In-Ear totiž dokonale odzbrojují tím, jak snadno se nasazují a příjemně nosí (bez ohledu na velikost ucha!). Jejich jednoduché nekonfliktní tělo funguje jako pečeť komfortního poslechu a čas je tak v jejich společnosti najednou opravdu relativní. Někdy totiž nestihnete ani mrknout a vaše oblíbené album se loučí poslední skladbou, aniž byste zaznamenali jakékoli nepohodlí. A potom jedno lusknutí prsty a prásk, druhé album se blíží ke konci a vy dáváte sluchátka z uší jen proto, abyste mohli chvíli poslouchat i bizarní hovory spolucestujících. Sluchátka díky nenásilnému nasazování do uší sice neizolují na plných 100 %, ale pro běžný poslech ve středně hlučném prostředí jsou stále plně kompetentní.


Pokud jde o radost z každodenního používání a celkovou praktičnost, nabádá nás konstrukce kabelu i jeho vedení striktně od ucha dolů jednoznačně k tomu, abychom se sluchátky spojili spíše klidnější pasáže dne. Nejlépe tak krátkou chůzi na zastávku a potom už jen poslech v klidu. Celkově totiž sluchátkům nejvíc sedí… když se s nimi sedí. Případně leží. Takže poslech v letadle, vlaku nebo i kanceláři je přesně jejich doménou. Tomu ostatně odpovídá i uhlazený neunavující zvuk, ale o tom až v další kapitole.

Ještě než se k ní ale prokoušeme, zbývá nám sousto jménem integrované ovládání a mikrofon na kabelu. Ovládání je třítlačítkové a rozumí si jak s jablečným, tak i androidím ekosystémem. Jinými slovy zvládne ovládat přehrávání i hlasitost na drtivé většině moderních telefonů a tabletů. Tlačítka sice nejsou úplně nejvýraznější, ale ve většině situací se používala vcelku spolehlivě. To platí také o mikrofonu - zkoušeli jsme, rozuměli jsme si a člověk na druhém konci linky ani neměl potřebu se ptát, jestli nemám třeba slabý signál.

Zvukové představení

Čím víc měničů, tím větší hádanka, jak že to bude všechno dohromady ladit. V případě 1More Triple Driver ale přichází uklidnění prakticky okamžitě - výsledné ladění je totiž nesmírně příjemné. Zvuk patří svou náturou rozhodně mezi jemnější, uhlazenější a odpočinkovější. Ve srovnání s aktuálními hitovkami FiiO F9 Pro a iBasso IT01 působí sice o něco temněji a méně transparentně, ale stejně tak bych mohl říci, že i o poznání přirozeněji a méně “špuntově”.


Díky použití klasického dynamického měniče pro basové pásmo a dvou měničů tlakových pro středy a výšky si nemusíme zvykat na dietu u žádné ze složek zvuku. Tato konfigurace alespoň teoreticky umožňuje ladit sluchátka více “bez kompromisu”, to znamená s plným a velmi přirozeným basovým spodkem, který zároveň nijak neoslabuje prokreslenost a rychlost zbytku pásma. Tolik praví teorie. 1More jsou jí ale vlastně docela blízko. Dle použitých měničů bych sice čekal trochu více projasněné detaily a celkově vzdušnější projev, ale na druhou stranu se mi líbí, jak je zvuk celkově vyvážený a neunavující.

Projev sluchátek je v basech příjemně plný, spíše vláčnější než ultra-rychlý, ale snad nikdy ne rozbředlý. Basy mají možná lehkou tendenci zahušťovat i pásmo středů, ale není to většinou nic velkého. Středy jsou totiž dostatečně robustní a suverénní, aby se jim pod takovým tlakem nepodlamovala kolena. Pásmo výšek potom jemně dokresluje celý charakter dostatečným rozlišením a rychlostí, aniž by zůstávaly detaily jakkoli odtržené od zbytku zvuku, nebo aby dokonce unavovaly zbytečně ostrými hranami.


V případě špuntů 1More Triple Driver In-Ear tak bude hodně záležet na tom, jaký zvuk člověk preferuje a podle toho bude posuzovat i jeho charakter. Asi jedinou slabinou, která bude zřejmě vadit bez ohledu na posluchačův vkus, je celkově užší scéna, kde se velké procento zvuku odehrává nedaleko od středové osy. Pokud jde o párování se zdroji, sluchátkům logicky svědčí spíše analyticky a rychle hrající přehrávače, které skvěle vyvažují jejich přirozený uvolněný projev (iBasso, FiiO).

Jak zní v podání tohoto modelu mé oblíbené desky:

Lorde - Pure heroin (FLAC 96/24)
Ještě aby ne! Tahle deska sluchátkům prostě chutná. Nejsou sice z nejrychlejších, ale tato deska to vyloženě nepotřebuje, je dost nablýskaná i tak. Vokály jsou nádherně propojeny se zbytkem zvuku, mají charakter a mocně je podpírá také solidní basový základ.

Star Wars - The Force Awakens (FLAC 192/24)
Vážná hudba, filmový doprovod, klasika… to vše jde sluchátkům 1More Triple skvěle. Tady se jasně projevuje vyvážený charakter sluchátek, který se nežene za detaily a nezapomíná na nosné pásmo středů. Navíc bez typického špuntového zabarvení. Za mě super.

R.E.M. - Out Of Time (FLAC 192/24)
Lehký rock / pop nemá v podání modelu Triple citelných slabin. Najednou nebudete zkoumat, ale jednoduše sluchátka necháte, aby vás klidně a přátelsky pobavila. Zvuk jde příjemně z hloubky a přitom umí i hezky cinknout.

Macy Gray - Stripped (FLAC 192/24 binaural)
Měkčí ladění sluchátek basovému zvuku desky tolik nesedí. Je cítit, že je bas méně napjatý a přesný. Pro náročné nahrávky s brilantním podáním prostoru bych asi volil jiný model.

Black Sabbath - 13 (DSD, vinyl rip)
Kdo má rád metalovou hudbu se sebevědomou kytarou a plnou basovou linkou, bude nadšený. Osobně mi ladění sluchátek k Black Sabbath (i metalu obecně) sedí. Nástroje mají opravdové tělo a nahrávka má atmosféru (možná trochu na úkor přehlednosti na přechodu basy/středy).

Autor: PetrM

 • 1More Triple Driver InEar

 • Celkové hodnocení:
 • Konstrukce
  3/5
 • Komfort
  5/5
 • Zvuk
  4/5
 • Vyvážený zvuk, plný bas, velmi přirozené středy, odpočinkový projev, komfort

 • Slabší kabel, hlasitý při pohybu, rovný Jack bez přechodky, méně transparentní projev (basy/středy)

 • Cena
  2 990 Kč