Ve zkratce

21. 8. 2018

ACTIVO – Astell&Kern v lifestyle provedení

activo | Astell&Kern

Výrobce HighEnd audio přehrávačů Astell&Kern spouští novou značku přehrávačů ACTIVO a míří s ní přesně tam, kam samotné modely AK zatím nedosáhly. Tedy mezi mladé aktivní nadšence do lepšího než obyčejného zvuku telefonů. A dělá to zatím velmi dobře!

Jeho první model nese označení CT10 a je to vlastně takový stylovější AK70 v krabičce od mýdla. Jeho srdce tvoří nový a údajně revoluční modul TERATON, který vyvinul Astell pro použití napříč jeho HiRes ekosystém, a který se skládá z DA převodníku, analogového zesilovače, přesných hodin a kvalitního napájení. To vše v miniaturním balení, které umožňuje osazení i do kapesních zařízení jako je právě CT10.

Přehrávač CT10 působí na pohled jako bílé plastové neviňátko, ale ve skutečnosti umí všechno, co čekáme také od větších přehrávačů mateřské značky. Je postavený kolem převodníku Cirrus Logic CS4398, ovládá se kvalitním dotykovým displejem, podporuje WiFi (včetně TIDAL streamování) i Bluetooth s kodekem aptX HD a také jeho uživatelské rozhraní vychází z nejnovějších přehrávačů Astell&Kern. Pohyb v Menu je bleskový a intuitivní. Zvukově se dostáváme někam do teritoria původního modelu AK70, což také není rozhodně k zahození.

Specifikace

CPU: 4jádrový
PAMĚŤ: 16GB NAND, microSD slot x1 (Max. 400GB)
DAC: Cirrus Logic CS4398
THD+N: 0.0005 %
SNR: 115 dB
VÝSTUP: 8Ω - 22mW+22mW, 16Ω 36mW+36mW
DEKÓDOVÁNÍ: až 24bit / 192kHz Bit to Bit Decoding
USB DAC: podporuje

Autor: PetrM