Ve zkratce

26. 4. 2021

Astell&Kern SE180 si poskládáte sami

Astell&Kern | DAP | HighEnd

AK poprvé s výměnnými All-in-One moduly

Model SE200 naznačil směr, ale teprve novinka SE180 podle všeho rozehraje zábavu s výměnnými moduly naplno. Zatímco vyšší model obsahoval oba moduly s dvěma typy převodníků v jediném těle a uživatel mezi nimi mohl přepínat, v případě SE180 už si kupujete jen "základní" sestavu, kterou je možné dále rozšiřovat all-in-one moduly s vlastním D/A převodníkem, výkonovou částí i sadou sluchátkových výstupů.

Zatímco konkurenti tak umožňují třeba výměnu samotatných zesilovačů (iBasso) nebo samotných sluchátkových konektorů (Shanling M8), přichází Astell s radikální změnou, kdy jediným tahem vyměníte prakticky celé vnitřnosti přístroje. Výhodou tohoto řešení by mělo být lepší sladění všech obvodů s charakterem D/A převodníku. Cesta k dokonalému výsledku by tedy měla být méně křivolaká. Zároveň tím ale zákazník ztrácí něco ze svobody různých kombinací.

Základní verze by měla pracovat s 8kanálovým čipem ESS ES9038PRO a sadou výstupů 2.5 / 3.5 / 4.4 mm. První dostupný model SEM2 s nově posílenou výstupní částí bude využívat dvojici čipů AK4497EQ se stejnou sadou výstupů.

 

Nový FullHD displej a vylepšené UI

Novinka by měla posunout nejen zážitek zvukový, ale také ten vizuální. Adoptuje totiž 5palcový FullHD displej s velmi jemným rozlišením a vynikající odezvou na dotyk. Kromě toho bylo mírně přepracováno i tradiční uživatelské rozhraní, které nyní obsahuje novou navigační lištu v dolní části, ze které můžete ovládat přehrávání v každém bodě Menu.

Bluetooth 5.0 s aptX HD i LDAC

Astell&Kern nabídne konečně i obousměrný přenos Bluetooth a to včetně HiRes verze aptX HD / LDAC. Můžete tak přijímat data z telefonu a dekódovat je v přehrávači, nebo posílat hudbu jednoduše třeba na BT sluchátka.

Uvedení na trh: začátek léta 2021

Cena: bude oznámena později

 

Autor: PetrM