Ve zkratce

21. 4. 2021

Etymotic EVO bude první multi-driver v historii značky

Etymotic | In-ear

Značku Etymotic všichni dobře znají pro jejich výjimečně detailní analytické modely in-ear sluchátek. Kromě zvuku je mají mnozí spojené také se specificky hlubokým usazením v uších a tím pádem i extrémně dobré izolaci okolního hluku. Určitě nikdo si ale dosud Etymotic nespojoval s víceměničovými sluchátky. Novinka EVO to už brzy změní…

Etymotic pod křídly Lucid Audio

Už nějakou tu chvíli patří značka Etymotic do skupiny Lucid Audio, kde se ocitla spolu s dalším průkopnickým výrobcem sluchátek, značkou Westone. Jedni vynalezli měniče Balanced Armeture, druzí přišli jako první s konceptem in-ear monitorů pro muzikanty. Alespoň to o sobě tvrdí. Teď budou ale oba více spolupracovat a to hlavně v oblasti custom odlitků. Nový majitel ale kromě této spolupráce možná přispěl k pro nás ještě významnější změně. Etymotic poprvé nabídne in-ear sluchátka s více měniči.

EVO s trojicí měničů Balanced Armeture

Novinka EVO by se měla na trhu objevit už v průběhu května 2021 a v každém sluchátku bude ukrývat hned trojici tlakových měničů s tradičně vysokou citlivostí i přesností. V tomto ohledu asi žádnou změnu kurzu očekávat nemůžeme. Dá se ale předpokládat, že kromě výjimečné detailnosti dostaneme nově také plnější pásmo středů a především basů.

Tělo sluchátek bude vyrobeno z oceli a dle nákresů zatím není úplně jasné, jak moc hluboko bude nutné / možné sluchátka do uší zasouvat. Tradiční "multi-driver-tvarování" by ale mohlo napovídat, že už nebude nutné tlačit sluchátka do uší tak hluboko, jako u klasických modelů ER. Minimálně dvou-závojové nástavce jsou ale podle nákresů v akci i tentokrát.

Zásadní změnou je pro výrobce použití konektorů Estron T2 na straně sluchátek ve spojení s postříbřeným kabelem T2 BaX téhož výrobce. Znamená to tedy odklon od klasického napojení skrze MMCX ve prospěch slibované větší pevnosti v tahu a celkové vyšší odolnosti dle normy IP67.

Cena: mluví se o 500 dolarech, ale je to jen dohad

Uvedení na trh: květen 2021

Do ČR by měl model dorazit prostřednictvím obchodu Audigo.cz, který se vrací k prodeji této značky po delší pauze.

Autor: PetrM