Ve zkratce

18. 4. 2021

SONO Centrum v Brně dostalo nové piano a chystá úpravu akustiky

Live | PRESS

Brněnské SONO Centrum už jsme nemohli navštívit pár měsíců, ale to neznamená, že se uvnitř vůbec nic neděje. Do výbavy totiž nově přidalo špičkové piano Steinway & Sons a kromě toho připravuje také úpravu akustiky koncertní síně. Ta už přitom během otevření patřila mezi nejlepší v Česku.

Nové piano Steinway & Sons

Jako pravidelní účastníci koncertů v SONO Centru jsme rádi, že ani současná mizérie neudusila snahu klubu o co nejvyšší technickou kvalitu všech jeho akcí. Pravda, během oldies party takovou změnu asi nepostřehnete, ale když přijde na nějaký vážnější "večírek", bude nové piano Steinway & Sons B-211 dokonalou třešničkou na dortu. Vlastně na pódiu.

"Výměna piana byla dlouho zvažována. Ačkoliv stávající situace příliš nenahrává drahým investicím, společnost Steinway Piano Gallery Plzeň Drnek Piana nám umožnila dlouhodobě klavír využívat. Jsme asi jediným soukromým klubem, který disponuje takovým vybavením. Staré křídlo bylo naší slabinou, omezovalo nás i externí promotéry v bookingu opravdových špiček jazzové nebo klavírní hudby. Nynější model by měl vyhovovat takřka všem předním pianistům,“ představuje změny produkční klubu Dan Giač.

Sál dostane novou akustiku

Koncertní sál SONO Centra byl výjimečný také svým výrazným zatlumením, které dávalo i velkým produkcím originální "útulný" nádech bez ostrých hran. Ani velmi hlasité rockové kapely v tomto prostoro neřezaly do uší a člověk si tak mohl koncerty opravdu vychutnat. Pro někoho mohlo být toto řešení akustiky ale přeci jen trochu moc "učesané". Majitelé klubu se proto rozhodli pro menší úpravy, které by měly dát zvuku naopak živější charakter.

„Při stavbě jsme se snažili o to, aby zvuk, který posluchači slyší, co nejvěrněji odrážel charakter jednotlivých nástrojů. Výsledek ovšem je občas až příliš studiový. Nyní provádíme studie, zvažujeme jiné řešení podlahy a instalaci středobasových pastí ke stropu klubu, abychom zvuku dodali více přirozenosti,“ vysvětluje změny majitel klubu Jiří Štopl.

A nám nezbývá, než se těšit, až se do SONO Centra vrátíme na další živé koncerty. Už včera totiž bylo pozdě...

Zdroj: FCB profil Sono Centra

Autor: PetrM