Ve zkratce

24. 9. 2018

Astell&Kern: Nový křižník SP1000M, offline mód pro TIDAL a instalace APK

Astell&Kern | DAP | Software

Nový křižník SP1000M

V říjnu by se měla na trhu objevit kompaktnější verze vlajkové lodi A&ultima SP1000, označená SP1000M. Její rozměry by měly být ve srovnání s původní verzí mnohem praktičtější a výrazně by měla klesnout také cena (údajně o 1000 dolarů). Přitom extrémní technika zůstane až na několik detailů na svém místě. V čele tak nechybí dvojice D/A čipů AKM AK4497EQ a výstupní úroveň bude dosahovat 2.1 Vrms / 4.2 Vrms symetricky. O něco menší bude vnitřní paměť (128 GB) i vestavěná baterie, jejíž výdrž s menším displejem ale stále dosáhne 10 h. Přepracováno bylo také uživatelské rozhraní, které by mělo zjednodušit a zrychlit přístup k uloženým nahrávkám i aktuálně přehrávané skladbě.

Astell&Kern ale chrlí nové modely přehrávačů relativně často, takže když má jít o skutečně důležitou zprávu, týká se často něčeho úplně jiného. V tomto případě jde o připravovanou aktualizaci firmwaru přehrávačů, která poprvé umožní také instalaci vlastních aplikací přímým uložením souborů APK. Cíl této změny? Astell by rád umožnil využití i dalších streamovacích služeb, než je z výroby podporovaný TIDAL.

Offline mód a instalace vlastních aplikací

Služba OpenAPK, která v rámci firmwaru umožní instalaci vlastních streamovacích služeb, bude podle výrobce dostupná pro přehrávače SP1000, SP1000M a SE100 (model Norma je nyní s otazníkem). Nebude však možné instalovat jakékoli aplikace, ale pouze ty prověřené a otestované výrobcem. V první vlně se očekávají tyto:

Amazon Music, Pandora, SoundCloud, Spotify, Tidal a další...

Poprvé bude dostupné také ukládání hudby pro poslech offline a to i ve službě TIDAL! Poslední novinkou je virtuální tlačítko ZPĚT, které může uživatel umístit kamkoli na ploše a využít jej pro rychlejší návrat v Menu.

Autor: PetrM