Ve zkratce

10. 9. 2018

Kii THREE- Klíč nejen k domácímu HiFi

HighEnd | Repro

Vyměňte část hypotetické audiofilské nadřazenosti za tunu každodenní praktičnosti a dostanete Kii THREE – aktivní domácí reproduktory s vlastním DSP pro účinné přizpůsobení zvuku podmínkám poslechové místnosti. Až tak jednoduché to vážně je. Přesvědčili jsme se o tom ostatně na vlastní uši už dvakrát během AV Show v Praze, kde byl tento aktivní systém vystavený k poslechu.

1 reproduktor, 6 měničů, 6 x 250 W

Reproduktory samotné nevypadají v pořádné poslechovce nijak zvlášť nápadně, ale jejich unikátní konstrukce se postará o to, abyste je mezi ostatními rozhodně nepřeslechli. Kii THREE jsou osazeny čtyřmi basovými měniči o průměru 6.5”, středovým měničem o průměru 5” a výškovým reproduktorem Waveguide. Každý z nich je přitom řízen samostatně pomocí šestice zesilovačů o výkonu 6 x 250 W. Kii THREE tedy nejen že bez ostychu a zadýchanosti ozvučí i tělocvičnu (pokud ji zvládnete zatlumit), ale učiní tak s neuvěřitelnou energií a schopností nadchnout. Vyzkoušeli jsme to na vlastní kůži a zážitek to byl pokaždé výjimečný.

Uvolněte prosím místo, přichází DSP

Kouzlo aktivních reproduktorů Kii spočívá v ohromení. Vzhledem k jejich kompaktním rozměrům prostě nikdo nečeká tak ohromný zvuk, který si poradí i s vrcholnými sestavami renomovaných značek. Přitom se stále vejdou i do běžného obýváku a navíc k nim nepotřebujete žádné další zesilovací mono-bloky, ultra drahou kabeláž a podobně. Dosud však bez výjimky platilo, že pokud hledáte bas s dokonalou hloubkou, kontrolou i timingem, museli jste sáhnout po obřích bednách a nejlépe kolem nich postavit i nový dům. Kii THREE ale fungují jinak. Díky vyzařování basových frekvencí do všech stran a řízení každého měniče samostatně pomoc DSP se podařilo dosáhnout stejného účinku, ovšem při zachování mnohem menších rozměrů. Reproduktory se mnohem snáze přizpůsobují akustice místnosti a zpřístupňují tak vrcholný poslechový zážitek i tam, kde by to jinak nebylo bez velkých reproduktorů nebo složitých stavebních úprav vůbec možné. Pro dosažení stejného efektu by musel být běžný pasivní reproduktor široký 2 metry.

Více o reproduktorech najdete zde: www.kiiaudio.com

Autor: PetrM