Ve zkratce

6. 2. 2021

Audeze Euclid – první uzavřený in-ear model značky je tady

Audeze | HighEnd | In-ear

Už jsme si říkali, že se značka AUDEZE v poslední době věnuje nějak moc herním sluchátkům, Bluetooth technologiím a podobným hračkám. A najednou je tady EUCLID. Uzavřený in-ear model s magnetoplanárním měničem, hliníkovým tělem a cenovkou $1,299. Přesně tak má vypadat pořádná novinka!

Uzavřené magnetoplanární špunty od těch nejpovolanějších

Co se v Audeze naučili na modelech iSine 20, případně LCDi3, to v roce 2021 využili při návrhu prvního uzavřeného in-ear modelu značky. Je přitom jasné, že zmíněné starší modely byly svou konstrukcí jen na půl cesty k novince Euclid. Od polouzavřené konstrukce se poprvé dostáváme ke klasickému uzavřenému špuntu, magnetoplanární měnič se musel dále zmenšit až na 18 mm a poprvé byl použit také univerzálně řešený kabel s MMCX konektory a vedením za uchem.

Měnič 18 mm, SPL až 120 dB a rozsah 10 - 50.000 hz

Nikdo z nás zatím novinku neslyšel, ale podle prvních reakcí na síti se můžeme těšit na logické pokračování oceňovaných modelů iSine a LCDi3. To znamená velmi neutrální, fyzický zvuk, nijak extrémní v basech ani výškách, ale o to věrnější a sdílnější, když přijde na přenos informací v jakémkoli místě celého rozsahu.

Výrobce kromě obřího rozsahu 10 - 50.000 Hz upozorňuje hlavně na akustický tlak přes 120 dB, což je údajně nejvyšší hodnota v kategorii in-ear. Z technických vychytávek nebude chybět ani řízení fáze FAZOR nebo unikátní struktura magnetů Fluxor™.  Více snad již brzy.

Cena: $1,299

Dostupnost: březen 2021

Specifikace

Style: In-ear, closed-back
Transducer type: Planar Magnetic
Magnetic structure: Fluxor™ magnet array
Phase management: Fazor™
Magnet type: Neodymium N50
Diaphragm type: Ultra-thin Uniforce™

Transducer size: 18 mm
Maximum SPL: >120dB
Frequency response: 10Hz - 50kHz
THD: <0.1% @ 100 dB SPL
Sensitivity: 105 dB/1mW (at Drum Reference Point)
Impedance: 12 ohms
Max power handling: 500mW
Min recommended power: > 50mW

Autor: PetrM