Ve zkratce

10. 8. 2018

Audio-Technica ATH-Sport50BT – opět vlastní cestou

Audio-Technica | Bluetooth | In-ear | sport

Buď, a nebo

Špunty značky Audio-Technica jsou dokonalými zástupci kategorie "miluješ nebo nenávidíš". Už od počátku jejich distribuce v ČR totiž zkoušejí neobvyklé tvary, unikátní konstrukce měničů i zvukových komor a výsledky jsou... řekněme 50 / 50. Některé modely patří mezi to nejlepší, co se v rozumných cenách na trhu objevilo (Sport3, CK323), ale mnohé z nich jsou natolik unikátní, že jim ani plný počet bodů za zvuk nepomůže k masivnějšímu rozšíření (E40, E70, ANC40BT nebo LS50).

ATH-Sport50BT a Sport70BT

Nyní se na trh dostává dvojice sportovních Bluetooth modelů ATH-Sport50BT, resp. Sport70BT a situace se podle všeho bude opakovat. Na sportovní model je totiž tělo sluchátek poměrně velké a složitě tvarované. Kvalita zpracování i použité materiály (guma, plast) opět slibují pro ATH typickou vysokou odolnost, ale horší tvarovatelnost můstků a slabá fixace sluchátek v uchu už předem naznačují, že ani nový in-ear model značky Audio-Technica nebude pro každého.

Za záchrannou brzdu tentokrát navíc nezatáhne ani zvuk. Zvuk laděný silně do U, tedy s vytaženými basy i výškami a naopak prázdným prostorem mezi nimi, možná tak zabrzdí váš sportovní výkon, ale určitě ne pád nových modelů mezi nepodařené výrobky roku 2018...

- Bluetooth 4.1, SBC kodek
- měniče dynamické, 9 mm
- výdrž kolem 6 h
- voděodolnost IPX5
- cena kolem 2000 Kč (Sport50BT), resp. 3500 Kč (Sport70BT)

Autor: PetrM