Výběry top modelů

19. 10. 2017

TOP sluchátka vybírá Petr – recenzent a marketér v Audigo Brno

Best Of | HighEnd | profi

Pro toho, kdo sleduje recenze na webu Audigo.cz, nebude následující seznam nejoblíbenějších sluchátek žádným velkým překvapením. Dnes totiž sestavuje vlastní žebříček TOP 5 právě jejich autor. A jak to tak vypadá, bude se jeho výčet řídit spíše emocemi než chladnou technickou precizností…

PETR

--- textař, marketér a recenzent v Brně ---

Audio-Technica ATH-E40

Malé profi špunty Audio-Technica mě chytly za ucho na první pokus. Nejprve tedy tím, jak se do ucha ani nechtěly vejít, ale hned vzápětí jejich výjimečným zvukem, který je nejen příjemně vyvážený, ale který má hlavně nesmírný charakter. Model ATH-E40 prostě nehraje jako každé druhé špunty. Je svůj. Jeho zvuk má úžasnou razanci, bas není nijak nafouknutý, ale dokáže vytvořit úžasný tlak v úderu. Kromě toho je model velmi sebejistý v podání středů, které neschovává v šuplících, ale krásně je vytahuje na světlo. Spolu s akurátními detaily jsou to sluchátka pro opravdovou radost z poslechu, ať už jste muzikant, nebo hobík. A že jejich tvar nesedí každému? O to lépe potom drží v uchu, což je v ostrém provozu k nezaplacení!

. . . . .

Jays u-JAYS

Pokud hledám sluchátka s kvalitním zvukem, uzavřené on-ear modely jsou obvykle na posledních místech zájmu. S jednou výjimkou. Zvuk u-Jays mě od prvního dne bavil tak moc, že jsem sluchátka odmítal vrátit a poslouchal na nich všechny oblíbené desky, jako by to byly úplné novinky. Intenzita a kontrola všech složek zvuku totiž dává i dobře naposlouchaným nahrávkám úplně novou jiskru. Vzácně vyvážený a přitom dynamický zvuk spolu s precizní konstrukcí přebíjejí i poněkud diskutabilní geometrii a menší komfort.

. . . . .

Beyerdynamic DT990 PRO

Model DT990 PRO už u mě píše vcelku dlouhou historii, ale to neznamená, že by na něj doma padal prach. Naopak. Jsou to jedny z mála sluchátek, jejichž zvuk je stejně útulný a osobitý, jako dojem z jejich náušníků na uších. Jejich komfort je snad nekonečný a stejně tak jsou na tom i s životností. Pokud nemáte náladu na přísnost či odměřenost, ale vaše nároky na zvuk jsou pořád větší než malé, DT990 PRO byly, jsou a budou sázkou na jistotu.

. . . . .

Westone W60

Jestli posloucháte hudbu často na cestách a přitom se nespokojíte s ničím horším, než tím nejvěrnějším možným zvukem, budete si s modelem W60 dokonale rozumět. Tam kde je vyšší W80ka trochu moc odměřená a “dokonalá”, ponechává model W60 trochu více prostoru muzikálnosti, pružnosti basů a uvolněnosti výšek. Zvuk je méně napnutý, ale nejde snad během poslechu na cestách právě o to “uvolnit se”? Příjemné tvarování sluchátek i povedený kabel vám v tom rozhodně bránit nebudou. Za své peníze získá majitel sluchátek W60 opravdu velký zvuk ve velmi kompaktním balení. A je přitom jedno, jestli dnes cestujete společně s panem Mozartem nebo Cobainem.

. . . . .

Audeze LCD-X

Dokud byl na trhu model STAX SR-507, byl pro mě absolutním vládcem sluchátek právě on. Vlastně jím je stále, ale jeho prodej končí, a na uvolněnou pozici se tlačí dosud druhá nejlepší volba, magnetoplanární dříč Audeze LCD-X. Pro jeho oživení stáčí pomalu i dětský větrník do ruky, ale pokud očekáváte opravdové žně, použijte přeci jen stolní zesilovač. Odměnou vám bude úžasné hudební představení s plným až hmatatelným basem a celková uvěřitelnost zvuku, která připomíná mnohem více velké reproduktory než sluchátka. Nebýt vyšší hmotnosti, zřejmě by nebylo dalších slabin. Některá sluchátka máme prostě rádi a k některým se večer modlíme. LCD-X patří už dnes rozhodně do skupiny druhé.

Autor: PetrM