Ve zkratce

27. 9. 2018

Grado GS3000e – sluchátka s geny středoamerické džungle

GRADO | HighEnd | Over-ear

Americká sluchátková manufaktura GRADO se evidentně červotoče nebojí. Na trh totiž vypouští nový vrcholný model GS3000e, vyrobený z extrémně houževnatého tropického dřeva Cocobolo.

V dílnách GRADO už s tímto výjimečným středoamerickým dřevem experimentovali v konstrukci sluchátek GH2 a také u přenosek Aeon Epoch, ovšem v případě GS3000e jde o jeho první použití pro výrobu celého těla velkých circumaurálních sluchátek. Vzhledem k jeho unikátním akustickým vlastnostem byl nově vyladěn také referenční měnič o průměru 50 mm. Sluchátka dorazí na náš trh teprve během podzimu, ale očekávat máme jadrnější, hřejivější a energičtější projev, než bylo u velkých modelů GRADO dosud zvykem. Cena modelu na českém trhu bude cca 40.000 Kč.

Cocobolo

Extrémně houževnaté dřevo z tropických lesů Střední Ameriky. Jeho barva je obvykle červenohnědá, s výraznou strukturou po vyleštění. Jeho hustota bývá tak vysoká, že se dřevo dokonce ve vodě potápí. Často je využíváno k výrobě pažeb zbraní a částí hudebních nástrojů. Jeho teplejší a velmi plné ladění je ideální pro hoboj, flétnu, klarinet i dudy, ale setkat se s ním můžeme také při výrobě krků kytar.

Specifikace

Měnič: 50 mm, dynamický
Konstrukce: otevřená
Frekvenční rozsah: 4 - 51,000 Hz
SPL 1mW: 99.8 dB
Impedance: 32 ohmů
Cena: cca 40.000 Kč

Autor: PetrM