Ve zkratce

1. 9. 2021

Meze Audio Elite | dojít dál než všichni ostatní

EndGame | Meze | Over-ear

Ne tak dlouho po představení prvních elektrostatů značky AUDEZE přichází se svým příspěvkem ke sluchátkové smetánce také MEZE. Magnetoplanární novinka ELITE vychází z ceněného modelu EMPYREAN, ale nenechte se mýlit. Jakkoli jsou sluchátka na první pohled podobná, zcela nová membrána RINARO se postará o zásadní rozdíl…

RINARO PARUS® dosáhne až na 112.000 Hz

Jak už jsme naznačili v úvodu, zásadní inovací nové vlajkové lodi MEZE bude bezesporu membrána RINARO PARUS®, ohromující doslova nadpozemskými hodnotami. Maximalistický rozsah 3 - 112.000 Hz by sám o sobě ještě nemusel znamenat takový rozdíl, ale když k tomu připočítáme i zkreslení do 0.05 % v celém rozsahu a současně solidní citlivost 101 dB s impedancí 32 ohmů, máme před sebou recept na zaručenou HighEnd bombu nadcházející sezóny.

0.11 g na ploše 4650 mm²

Nová membrána je tvořena ultra tenkým filmem z krystalů zarovnaných ve dvou osách a při celkové aktivní ploše 4650 mm² váží pouhých 0.011 gramů! Materiál připravený touto technologií vykazuje výrazně vyšší pevnost a stabilitu při zachování extrémně nízké hmotnosti. Do pohybu je membrána uváděna magnety rozmístěnými po obou jejích stranách, přičemž magnetické pole dosahuje 0.35 Tesla.

Stejně jako v případě modelu Empyrean pracuje každý magnetoplanární měnič s dvojicí nezávislých cívek, které tak mohou lépe reagovat na konkrétní frekvence, lépe směrují zvuk ke specifickým částem ucha a pomáhají také efektivněji řídit zpoždění, se kterým dorazí jednotlivé složky zvuku k uším. Cívka ve tvaru smyček totiž pracuje lépe s nižšími frekvencemi, které směruje spíše proti záhybům vnějšího ucha, zatímco cívka kruhová nabízí lepší odezvu u frekvencí vyšších, které pro změnu směruje přímo proti vstupu do zvukovodu.

Propracovaná konstrukce zůstává

Vše ostatní přebírají sluchátka z dnes už "nižšího" modelu Empyrean. ELITE tak zdobí precizní konstrukce s náušníky fixovanými na místě pomocí magnetického pole samotných měničů, komfort nošení zvyšuje karbonový most s unikátně tvarovanou oporou, rozkládající hmotnost sluchátek na větší ploše, a překrytí mušlí tvoří ta nejhezčí mřížka, jaká kdy byla použita při výrobě sluchátek.

Specifikace

Měnič: magnetoplanární, Hybrid Array®, MZ3SE
Rozsah: 3 - 112.000 Hz
Impedance: 32 ohmů
Citlivost: 101 dB
Zkreslení: 0.05 % v celém rozsahu
Magnetický to: 0.35 T
Hmotnost: 430 g

Cena: 99.990 Kč

Dostupnost: druhá polovina září 2021, možno objednat na Audigo.cz

 

Autor: PetrM