Ve zkratce

4. 10. 2018

RHA TrueConnect – koncept AirPods s BT 5.0 a výdrží 5+20 h

Bluetooth | RHA | TWS

Svoboda v ostrovním podání

Koncept totálně bezdrátových špuntů zažívá v tomto roce obrovský boom a kvalita jednotlivých modelů letí vzhůru prakticky s každou novinkou. Zatím posledním přírůstkem v rybníce plném dravých ryb budou špunty TrueConnect od britského výrobce RHA. Svým tvarem připomínají známý model Apple AirPods, ale při bližším pohledu se od nich liší klasickými silikonovými nástavci, slibujícímu především lepší izolaci od okolí.

Tmavě šedé tělo sluchátek přesouvá anténky do tyčinek vedoucích od ucha dolů a k ovládání slouží kruhová dotyková ploška. Celé tělo sluchátek bude navíc splňovat odolnost podle normy IPX5, což by mělo znamenat odolnost vůči tryskající vodě ze všech směrů. Nějaký ten lehčí sport by tedy měla sluchátka i díky dobré ergonomii a nízké hmotnosti zvládnout.

U sluchátek podobné koncepce je zásadní především výdrž. Samotné špunty slibují až 5 h provozu na jedno nabití, přičemž až 4 další nabíjecí cykly (tedy až 20 h) zvládnete díky dobíjecímu pouzdru zcela bez zásuvky. O kvalitnější přenos signálu, rychlé párování a úsporu energie se bude starat nejnovější přenos Bluetooth 5.0.

Sluchátka se na trh dostanou na konci října s cenovkou 4.390 Kč

Co nejdříve se pokusíme připravit také recenzi této novinky.

Autor: redakce

Autor: PetrM